Ознака: Горазд Росоколија
Култура 07.04.19 | 08:16

Горазд Росоклија за Беличанец: Кога Билјана моли за љубов…

По повод ненадејната смрт на познатата македонска актерка Билјана Беличанец- Алексиќ, професорот Горазд Росоклија се потсетува на еден негов статус од пред неколку...

Вести 05.02.19 | 21:58

Три ментални селанчиња со еден потпис го укинуваат постоењето на сите нас

НИ СЕ СЛУЧУВА НО НЕ ВЕРУВАМЕ ДЕКА ЌЕ НИ СЕ СЛУЧИ Преку 100 години Македонците гинеа и го градеа македонскиот идентитет. Денес, три ментални селанчиња (Заев, Шеќеринска...

Македонија 11.01.19 | 22:53

Хитлер одлучи да нема Евреи, а дека домашниов шљам ќе заврши како него, не се сомневам

Три битанги инсталирани како власт и една булумента од уценети криминалци и уплашени мочковци во Собранието, одлучија дека јас не постојам повеќе. Нема македонска...

Македонија 05.01.19 | 22:30

Росоклија: Tоа што за Македoнија и за Македонците доаѓа утре, ќе биде десет пати полошо!

МАКЕДОНИЈА НА 5 ЈАНУАРИ 2019 Во поразот што го доживуваме нема невини Македонци, а кој колку е виновен, нема никакво значење – напиша на својот Фејсбук профил, професорот...