Ознака: Горан Момироски
Македонија 06.07.20 | 23:41

„Брима галуп“ воопшто не направила анкета на која СДСМ „водеше“

Новинарот Горан Момировски во емисијата „Заспиј ако можеш“ откри скандал од невидени размери споделувајќи со македонската јавност дека Брима Галуп воопшто не спровела...

Македонија 18.04.19 | 13:52

Невидена дрскост: СДСМ во живо ги менува хард дисковите во серверот поврзан со спорната апликација

Вчеравечер бевме сведоци на пренос во живо на Твитер како се менуваат хард дисковите во серверот на СДСМ за кои постојат сериозни индикации дека складираат лични податоци...

Македонија 17.04.19 | 18:52

Тимот на Силјановска го пријави Скандалот на СДСМ во ДИК: Македонија заслужува фер и коректен изборен процес

Денеска во Државната изборна комисија разговарав за нашите вчерашни претставки до повеќе институции во кои што искажавме сомнеж за регуларноста на овие избори во контекст...