Ознака: гоце седлоски
Фудбал 09.09.22 | 12:45

„Иди ми дојди ми“: Седлоски се врати во Шкупи по десет денови откако замина

Само десет денови откако му беше прифатена оставката на тренерското место на Гоце Седлоски, 48-годишниот стратег се врати на клупата на Шкупи, потврди денеска актуелниот...

Фудбал 17.08.22 | 13:00

Седлоски oчекува Шкупи да се пласира во Конференциската лига

Тренерот на Шкупи, Гоце Седлоски е оптимист пред пресметките со Балкани од Косово во плејофот од Конференциската лига на УЕФА. Со евентуален успех, македонскиот шампион...

Фудбал 08.08.22 | 13:07

Седлоски: Одиме на победа со два разлика

Македонскиот фудбалски првак Шкупи утре ќе го игра реваншот од третото квалификациско коло за Лигата на Европа. Противникот на чаирчани, Шамрок од Ирска на првиот меч...

Фудбал 26.07.22 | 11:34

Може ли Шкупи до изнанадување против големиот Динамо?

И покрај тоа што на Максимир беше 2:2, сепак Динамо е голем фаворит вечерва од 21 часот против Шкупи, кој рака до срце вечерва ќе направи пеколна атмосфера.Се очекува на...

Фудбал 23.07.21 | 09:56

Седлоски: Автоголот што го примивме промени сè

Тренерот на Шкупи, Гоце Седлоски ги искажа своите впечатоци по синоќешниот убедлив пораз (0:3) од Санта Клара во второто коло во Конференциската лига на УЕФА. Гостите...

Фудбал 16.07.21 | 09:07

Само Шкупи победи во европските купови

Тренерот на Шкупи, Гоце Седлоски, ги кажа своите впечатоци од реванш натпреварот со Лапи, синоќа во Приштина. Шкупи одигра 1:1 и по 2:0 во Скопје, обезбеди пласман во второто...

Фудбал 07.07.21 | 21:07

Седлоски очекува победа на Шкупи над косовската екипа

ренерот на македонскиот вицешампион Шкупи, Гоце Седлоски,  спроти утрешниот премиерен натпревар во УЕФА Конференциската лига истакна дека неговиот тим ќе мора на...

Фудбал 16.04.21 | 15:47

Гоце Седлоски нов тренер на Шкупи

Фудбалскиот клуб Шкупи, го промовира својот нов тренер, поранешниот македонски репрезентативец, Гоце Седлоски. После неколку дена преговори, прволигашот од Чаир договори...