Ознака: главоболка
Здравје 09.01.22 | 22:16

Има лек и без лекар – смирете ги главата и кашлицата со кора од мандарини и вотка

Мандарините се вкусно овошје и оној вид  што може да се јаде насекаде, и тоа на улица, дома, а корите редовно се фрлаат иако тие може да се искористат и тоа многу корисно. Постојат...

Здравје 01.10.21 | 19:51

Пет знаци дека сте прележале ковид, а не сте ни забележале

Најбезбедниот начин да се утврди дали сте имале корона е да тестирате за антитела, дури и ако тие тестови понекогаш не се 100 проценти точни. Тестирањето на антитела не...

Здравје 17.11.20 | 21:31

Како за две минути да се ослободите од главоболката?

Луѓето кои страдаат од главоболка и мигрена знаат колку е убав животот без нив. И додека таблетите делуваат како најдоброто и најбрзото решение за болка, на интернет...

Психологија 27.09.20 | 22:23

Ако имате главоболка, внимавајте што јадете

Главоболката е еден од најчестите здравствени проблеми, а низа фактори можат да доведат до оваа непријатност. Но, дали знаевте дека консумирањето на одредена храна...

Здравје 17.07.20 | 17:37

Главоболката нов и најчест симптом на Ковид 19

Главоболката е најчестиот симптом на корона вирусот кој се јавува кај заболените пациенти, открило новото истражување. Експертите велат дека 62 отсто од луѓето, кои...

Здравје 08.11.19 | 23:54

Главоболката открива што не е во ред со вашето здравје

Постојат различни видови главоболки кои често погрешно се дијагностицираат, а најчесто исто се третираат. Главоболката може да биде предизвикана од многу причини,...