Ознака: Ѓорѓи Наумов
Македонија 08.11.20 | 17:28

Наумов: И претседателот и премиерот беа избрани кај мене дома

На насловната страница на неделникот „Република“ беше објавена фотографијата на која сте и вие, со весникот в џеб. Наумов: На тогашниот плоштад, кој се викаше „Маршал...

Македонија 08.11.20 | 17:05

Во чест на непосредноста и отвореноста на Ѓорѓи Наумов – неедитирана верзија од интервјуто за „Република“

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски со последен поздрав го испраќа првиот министер за правда на Македонија Ѓорѓи Наумов. Новинар по вокација, Стоиковски повеќе...

Македонија 08.11.20 | 08:56

Мицкоски испрати сочувство до семејсвото на Ѓорѓи Наумов: Македонија е нашата прва и последна тврдина

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, испрати сочувство до семејството на вчера починатиот Ѓорѓи Наумов, првиот министер за правда во независна Република...

Калеидоскоп 07.11.20 | 23:22

Почина првиот министер за правда во независна Република Македонија

На 90-годишна возраст денеска почина Ѓорѓи Наумов, првиот министер за правда во независна Република Македонија, кој на оваа функција беше од 20 март 1991 до 4 септември 1992....