Ознака: ѓорѓи илиевски
Твитови 14.07.19 | 09:05

Знаете кој е херој? Инспекторот!

Просветниот инспектор Ѓорѓи Илиевски, кој го откри скандалот со фалсификуваните докторати на Тетовскиот универзитет е херојот кој без никаква поддршла се фати во борба...

Македонија 12.07.19 | 10:47

Таравари: Кај нас се казнуваат луѓето кои пријавуваат незаконитости

Градоначалникот на Гостивар и поранешен министер во владата на Зоран Заев Арбен Таравари остро реагираше на веста за покренатата дисциплинска постапка против Ѓорѓи...

Македонија 12.07.19 | 10:19

Дисциплинска постапка против инспекторот Ѓорѓи Илиевски

Просветниот инспектор Ѓорѓи Илиевски на 19 јули треба да се појави пред дисциплинска комисија во Државниот просветен инспекторат (ДПИ). Дисциплинската постапка е закажана...

Македонија 08.07.19 | 11:07

Адеми бараше да се забошоти случајот, а Нухиу ме потсетуваше дека имам семејство…

Инспекторот Ѓорѓи Илиевски испрати ново писмо до јавноста, овој пат наменето до директорот на Државниот просветен инспекторат, Томе Спироски, против кого, како што...

Македонија 02.07.19 | 08:25

Отворено писмо од менторот на министерот Арбр Адеми до инспекторот Илиевски

Отворено писмо до државниот просветен инспектор Ѓорѓи Илиевски испрати менторот на докторскиот труд на министерот Арбр Адеми, професорот Аслан Биљали, професор по...

Македонија 01.07.19 | 08:57

Зошто законите не важат за „големите ѕверки“?

Отворено писмо од инспекторот Ѓорѓи Илиевски до премиерот Зоран Заев и до „вториот премиер“ Али Ахмети. Писмото ви го пренесуваме во целост. Верувам дека лично сте...

Македонија 07.06.19 | 13:37

Алијанса за Албанците: ДУИ го тероризира инспекторот за образование Илиевски

Народната поговорка „Волкот влакното го менува, но занаетот не“ наликува на однесувањето на ДУИ, која го менува својот коалициски партнер, но навиките за притисок...