Ознака: Ѓорѓи Галетановски
Скопје 02.09.20 | 09:39

Директорот Галетановски: Еве и да сум бил у казино, тоа е мој живот бе телетабис

Директорот на Зоолошката градина – Скопје, Ѓорѓи Галетановски – Чомбе влета во жестока расправија на социјалните мрежи, во која призна дека се коцка, но и дека според...

Скопје 21.08.20 | 15:34

Директорот на скопската зоолошка градина испрати опомена пред тужба за клевета

Директорот на скопската зоолошка градина, Ѓорѓи Галетановски, најави дека ќе достави опомена пред тужба за клевета до советничката во Град Скопје од редовите на ВМРО-ДПМНЕ,...

Црна хроника 13.07.20 | 20:38

Полицијата трага по десетина активисти на политичка партија за кривично дело поврзано со изборите, меѓу нив и Ѓорѓи Спасов

По апсењето на директорот на Зоолошката градина, Ѓорги Галетановски, полицијата трага по уште десетина други активисти на една политичка партија кои правеле изборна...

Црна хроника 13.07.20 | 19:47

Приведен директорот на Зоолошката градина Скопје

Ѓорѓи Галетановски, директорот на Зоолошката градина Скопје попладнево бил приведен во Секторот за економски криминал поради објава на неговиот профил на социјалната...