Ознака: Ѓорги Галетановски
Македонија 30.08.21 | 15:14

Галетановски: Ако независната кандидатка се пронашла навредена, јавно ѝ се извинувам

Директорот на скопската зоолошка, Ѓорѓи Галетановски, преку Фејсбук статус одговори на реакциите на јавноста за неговиот коментар утрово за независната кандидатка...

Македонија 30.08.21 | 14:42

Героски: Чомбе и Чомбевци му прават многу лоша услуга на кандидатот Петре Шилегов

Чомбе и Чомбевци му прават многу лоша услуга на кандидатот Петре Шилегов – јавноста стекнува впечаток дека актуелниот градоначалник мора да се служи со најдолни методи...

Скопје 19.08.20 | 15:22

Дали со уапсениот со кокаин функционер од Град Скопје бил и директорот на зоолошка?

Дали во присуство на директорот на ЈП „Улици и патишта“, кој беше уапсен со кокаин, бил и директорот на скопската зоолошка градина, Ѓорги Галетановски – Чомбе и дали...

Македонија 12.07.20 | 23:06

И директорот на ЗОО Скопје очаен: Дава инструкции како да си го поништите ливчето и да ви биде неважечко

По селата и помалите места низ Македонија СДСМ делат флаери, отпечатени на принтер, наводно препорака од ВМРО-ДПМНЕ до нивните гласачи да гласаат за број 14 И ДА ГО ЧКРТНАТ...

Скопје 20.04.20 | 08:23

На тераса со еден куп луѓе: : Чомбе од Зоолошка не почитува полициски час и растојание

Владата секојдевно бара од граѓаните да останат дома и да ги почитуваат препораките. Се бара да се остане дома и да нема масовни собирања. Но, тоа како да не важи за сите,...

Македонија 19.05.19 | 16:51

За директорот на скопската ЗОО, иселениците се „гнаси“ и им порача: Никад да не се вратите!

Шефот на изборната кампања на Стево Пендаровски задолжен за Скопје и директор на Зooлошката градина во Скопје, Ѓорѓи Галетановски ја нарече македонската дијаспора „гнacи“...

Македонија 19.04.19 | 22:08

Новинари го следеа моето семејство, а член на штабот на Пендаровски ме испрати во Бардовци

Во текот на претседателската кампања, Гордана Силјановска – Давкова на вечерашната дебатна емисија на ТВ21 рече дека новинари го следеле и го ставале на насловни страници...

Македонија 18.04.19 | 20:26

Чомбе до Силјановска: Ве покануваме заедно да ја прославиме победата на Пендаровски

Ѓорѓи Галетановски Чомбе, директор на Скопската ЗОО градина и главен теренски активист за Скопје на претседателскиот кандидат Стево Пендаровски, и испрати Бајадера...

Македонија 29.03.19 | 13:07

Директорот на скопската ЗОО во кампањата на Пендаровски

Ѓорѓи Галетановски, актуелниот директор на скопската Зоолошка градина, е дел од тимот кој ќе ја организира кампањата на претседателскиот кандидат на СДСМ и владината...