Ознака: Ѓоко Котевски
Македонија 28.06.19 | 12:05

Ѓоко Котевски не заминува во заборав – ќе шефува во СДСМ Бутел

Претседателот на СДСМ Зоран Заев назначи уште 40 нови претседатели на општински организации на партијата откако пред две недели беа назначени 30 претседатели. Во вториот...

Македонија 11.06.19 | 19:00

Есад Рахиќ назначен за директор на затворот Шутка

За нов директор на истражниот затвор во Шутка е назначен Есад Рахиќ, одлучи владата на денешната седница. Рахиќ по професија е дипломиран правник, а политичката кариера...

Македонија 05.06.19 | 10:43

Полиција деноноќно ги чува осудениците од „Диво насеље“

Ел Чека ги крена на нозе сите во Истражниот затвор во Шутка, откако вчера испрати порака до  премиерот Зоран Заев дека им се подготвува нешто на тројцата обвинети во...

Црна хроника 31.05.19 | 23:25

Психички болен затвореник натепал полицаец во „Шутка“

Притворено лице под психичко растројство денеска удрило со даска од вецето по лице полицаец од затворот во Шутка. Инцидентот го потврдил и директорот Ѓоко Котевски,...

Македонија 22.05.19 | 20:17

На Влада никако да дојде на дневен ред, но затоа социјалните мрежи не го заборавија директорот на Шутка

Директорот на заворот Скопје, Ѓоко Котевски, никако да се најде на дневен ред на Владата. Неговтра оставка е поднесена веќе три месеци. Но Владата не може да најде време...

Македонија 09.05.19 | 11:26

Оставката се турна под килим? Директорот на Шутка сè уште на функција

Владата сè уште не ја разгледала оставката на директорот на Истражниот затвор во Шуто Оризари, Ѓоко Котевски. Поднесената осткавка на Котевски беше констатирана на...

Македонија 03.04.19 | 18:53

Директорот на „Шутка“, Котевски, не поднесе оставка, ама целосно е посветен на кампањата на Пендаровски

Директорот на затворот во Шутка, Ѓоко Котевски, по скандалот со претепувањето на поранешните министри Миле Јанакиески и Спиро Ристовски, рече дека ќе си поднесе оставка....

Македонија 27.02.19 | 10:24

Котевски останува директор до завршување на изборите

Директорот на затворот во Шуто Оризари, Ѓоко Котевски ја поднесе најавената оставка, но тој ќе остане да ја извршува функцијата до завршување на претседателските избори. Од...

Македонија 26.02.19 | 17:55

Ѓоко Котевски останува директор на затворот во Шутка

Оставката на директорот на затворот Ѓоко Котевски, пристигнала на Илинденска бр.2. Но, тој ќе биде разрешен по изборите, објави „24 мк“. Инцидентот во кој беа натепани...

Македонија 26.02.19 | 10:33

Котевски ги поднел и оставката и извештајот до Владата за инцидентот зо затворот „Скопје“

Директор на истражниот затвор „Скопје“ Ѓоко Котески потврди за МИА дека вчера до Владата ги доставил оставката и извештајот во врска со инцидентите во кои беа нападнати...

Македонија 25.02.19 | 18:45

Директорот на истражниот затвор Шутка не поднесе оставка иако ја најави

Директорот на истражниот затвор Шутка, Ѓоко Котевски не поднесе оставка иако ја најави, информира Сител. Тој вети дека денеска ќе го напушти директорското место, во...

Македонија 23.02.19 | 13:02

В понеделник оставка од Котевски, но и извештај од истрагата за инцидентите

По завчерашните два инцидента во КПУ „Скопје“ и констатираните пропусти во безбедносните протоколи на затворот, директорот Ѓоко Котевски најави дека ќе поднесе оставка....

Економија 23.02.19 | 12:51

Сопругата на Котевски вработена во УЈП пред пет дена, тој не коментира во сабота

На социјалните мрежи доцна синоќа се појави информација дека сопругата на директорот на затворот во Шутка Ѓоко Котевски, Катерина Котевска, од минатата недела е вработена...

Македонија 22.02.19 | 19:54

Вработените во „Шутка“ не го даваат директорот

Вработените во затворот „Шутка“ не се согласуваат со барањето на премиерот Зоран Заев, кој побара и со директорот Ѓоко Котевски кој најави дека во понеделник ќе се повлече...

Двоглед 22.02.19 | 18:09

Ќе се отстранува оградата од затворот Шутка

Премиерот Зоран Заев денес најави дека Владата донела одлука за отстранување на оградата во затворот Скопје, попознат и како „Шутка“. Според премиерот, овој гест се...

Македонија 22.02.19 | 10:47

Заев побара оставка од директорот на затворот „Шутка“

Премиерот Зоран Заев денеска побара оставка од директорот на затворот „Шутка“ Ѓоко Котевски, по вчерашните два инцидента во дворот на оваа казнена институција, во...

Македонија 18.01.19 | 22:53

Јане Ченто одбил да предаде недозволени предмети во Шутка, постапено е според процедурите

Мобилен телефон, мобилен полнач, импровизиран кабел за полнење мобилен телефон и други недозволени предмети биле пронајдени вчера при редовен претрес на собите во...