Ознака: гинекологија
Здравје 11.03.20 | 11:41

Гинекологија ќе прима само итни пациенти, се откажуваат закажаните прегледи преку „Мој термин“

По донесените мерки од Владата во функција на превенција од ширење на коронавирус, Универзитетската клиника за гинекологија и акушерство – Скопје упатува апел до пациентките...

Црна хроника 24.02.20 | 18:49

Се заканувал со пиштол на Одделот на гинекологија ги барал назад парите што ги дал за сопругата

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Ф.Ш.(25) од с.Боговиње, тетовско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување со опасно орудие...

Македонија 03.12.19 | 11:07

Од гинекологија тврдат: Сите бебиња се добро, нема загрозени животи

Сите бебиња се добри, нема загрозени животи, тврдат од Клиниката за гинекологија и акушерство по веста дека Клиниката синоќа останала без струја. ТВ Aлфа објави дека...

Здравје 17.11.19 | 08:13

Годишно во земјава има 600 предвреме родени бебиња

По повод одбележувањето на 17 ноември- Светскиот ден на предвреме родените дечиња, ЈЗУ Клиника за гинекологија и акушерство како најповикана институција и прв дом на...

Црна хроника 03.08.19 | 16:18

Инцидент на Гинекологија: Девојка нападнала маж

Маж бил нападнат од девојка на скопската Клиниката за гинекологија, информира денеска МВР. Вчера во 17:00 часот во СВР Скопје 29-годишниот П.А. од село Слупчане, Липково,...

Македонија 31.05.19 | 13:31

Главната сестра на ГАК е со диплома по македонски јазик и литература

Главната сестра и директорката на финансии на Клиниката за Гинекологија во Скопје немаат соодветни дипломи за нивните работни места, откри сега поранешниот економски...

Македонија 28.05.19 | 09:47

Не коментираме напади на Фејсбук од медицински некомпетентна личност

По обвинувањата на економскиот директор на Гинекологија, Валон Беља против директорката на Клиниката, Викторија Јовановска стигна реакција од Клиниката за гинекологија. Не...

Македонија 02.05.19 | 14:59

Струмичка пратеничка си ја вработила ќерката на ГАК

Лицемерието во СДСМ нема крај. Нивните функционери немаат ниту срам ниту перде. Заев ја лажеше целата јавност дека ќе се спротивстави на непотизмот кој што ги зафати...