Ознака: гинекологија
Црна хроника 03.08.19 | 16:18

Инцидент на Гинекологија: Девојка нападнала маж

Маж бил нападнат од девојка на скопската Клиниката за гинекологија, информира денеска МВР. Вчера во 17:00 часот во СВР Скопје 29-годишниот П.А. од село Слупчане, Липково,...

Македонија 31.05.19 | 13:31

Главната сестра на ГАК е со диплома по македонски јазик и литература

Главната сестра и директорката на финансии на Клиниката за Гинекологија во Скопје немаат соодветни дипломи за нивните работни места, откри сега поранешниот економски...

Македонија 28.05.19 | 09:47

Не коментираме напади на Фејсбук од медицински некомпетентна личност

По обвинувањата на економскиот директор на Гинекологија, Валон Беља против директорката на Клиниката, Викторија Јовановска стигна реакција од Клиниката за гинекологија. Не...

Македонија 02.05.19 | 14:59

Струмичка пратеничка си ја вработила ќерката на ГАК

Лицемерието во СДСМ нема крај. Нивните функционери немаат ниту срам ниту перде. Заев ја лажеше целата јавност дека ќе се спротивстави на непотизмот кој што ги зафати...