Ознака: гинекологија чаир
Црна хроника 13.10.20 | 15:31

24-годишна девојка почина во Гинекологија Чаир

Млада жена почина во Гинекологија Чаир откако синоќа била донесена во бессознание, соопшти денеска Министерството за внатрешни работи. Синоќа во 23.00 часот во СВР Скопје,...

Македонија 16.08.20 | 19:02

Во Гинекологија Чаир годинава породени 300 бебиња повеќе од лани

Во гинеколошката болница „Мајка Тереза“ во Чаир, во изминатите седум месеци е зголемен бројот на породувања во споредба со истиот период минатата година. Од почетокот...

Скопје 05.11.19 | 19:01

Гинекологија Чаир и зимава ќе се грее на мазут и ќе загадува

Гинеколошката клиника „Мајка Тереза“, во Чаир и оваа зима ќе се грее на мазут. И покрај тоа што овој котел стар 50 години е меѓу најголемите загадувачи на воздухот, ниту...

Скопје 04.02.19 | 15:33

Шилегов ќе ја затвори Гинекологијата во Чаир ако не престане да чади

Инспекторите на Град Скопје денеска извршија вонреден инспекциски надзор во просториите на Специјалната болница по гинекологија и акушерство во Чаир, по пишувањата...

Скопје 03.02.19 | 15:17

Густ црн чад излегува од гинекологијата во Чаир

На социјалните мрежи денеска почна да кружи видео снимка на која е направена од Специјалната болница по гинекологија во Чаир, каде што се гледа црн чад од оџаците на...