Ознака: гинеколог
Црна хроника 22.07.21 | 11:40

Доживеал инфаркт во Грција: Почина познатиот штипски гинеколог Стојанов

Познатиот доктор и поранешен директор на Клиничката болница Штип, Александар Стојанов почина. Според информации на ТВ Стар доктор Стојанов починал во Грција. Ненадејно...

Црна хроника 25.05.21 | 16:53

Обвинение против струшкиот гинеколог Асани, кој на родилка и извади бубрег, матка и јајник

Струшкото основното јавно обвинителство денеска до надлежниот суд достави обвинение против 54-годишниот гинеколог Мухамед Асани од Струга за сторено кривичното дело...

Црна хроника 06.05.21 | 11:15

Условни и парични казни за гинеколозите кои дозволија царски рез на доктор без лиценца

Основното јавно обвинителство Битола, по спровредената претходна постапка, а пред поднесување на обвинителен предлог постигна спогодба со трите осомничени лица –...

Здравје 23.04.21 | 17:24

Шуто Оризари од денеска има матичен гинеколог

По десет месеци, близу 20 илјади жени од населбата Шуто Оризари од денеска добија пристап до гинеколошка здравствена заштита. Министерот за здравство Венко Филипче,...

Македонија 09.03.21 | 18:55

Тасевски: Никогаш нема дознаеме зошто трудницата остана без органи – за препродажба или од незнаење

Не стивнуваат реакциите на јавноста по одлуката на стручниот надзор на Лекарската комора спроведен за гинекологот и директор на струшката болница доктор Мухамед Асани...

Македонија 26.01.21 | 16:04

Државниот санитарен и здравствен инспекторат постапува по гинекологот кој дома си имал ординација

Врз основа на наодите од вонредниот инспекциски надзор од Државниот санитарен и здравствен инспекторат (ДСЗИ), во врска со случајот за директорот на струшката болница,...

Калеидоскоп 10.01.21 | 08:14

Ги лажеше пациентките дека се бремени: Почина гинекологот Дамчевски

Во Софија како последица на компликации од Ковид 19 почина гинекологот Николче Дамчевски, познат по измамите на бремени пациентки. Тој во јавноста стана познат откако...

Македонија 16.12.20 | 14:58

Пресуда против Македонија: Две Ромки да добијат оштета од државата зашто немале гинеколошки услуги во општината

Комитетот за елиминација на сите форми на дискриминација врз жените при Организацијата на обединетите нации пресуди против Македонија за две жени од Шуто Оризари на...

Здравје 06.10.20 | 17:31

Скандал во Холандија: Гинеколог ги затруднувал пациентките без да знаат

Гинеколог во Холандија, кој сега е починат, со својата сперма вештачки оплодил жени кои сметале дека донаторот е анонимен, и со тоа станал биолошки татко на 17 деца, соопшти...

Здравје 02.10.20 | 12:28

По девет месеци во Шуто Оризари пак ќе има гинеколог, најави Филипче

По десет месеци без гинеколошки прегледи, во скопската општина Шуто Оризари ќе почне да работи гинекологот д-р Божидар Бошковски, соопшти Министерството за здравство. На...

Свет 29.11.19 | 20:54

Светот згрозен: Жени оделе на гинеколог, а тој ги снимал и видеата ги објавувал на порно сајт

Гинеколог од Украина е осомничен дека на порнографски страници на интернет продал десетици снимки од неговите голи пациентки. Тој бил пријавен во полиција од една од...

Здравје 31.07.19 | 18:45

Колку чини враќањето на невиноста во Македонија?

Околу илјада млади девојки од Македонија последнава година побарале да си ја вратат невиноста со хируршка реконструкција на хименот. Операцијата хименопластика е...

Естрада 05.06.19 | 11:38

Вистинската љубов ништо не ја ниша: Снежана првпат во јавност за неверството на гинекологот

Една од најпопуларните српски пејачки на народна музика и член на жирито во шоуто „Ѕвездите на Гранд“, Снежана Ѓуришиќ, веќе со недели е главна тема во медиумите поради...

Естрада 25.04.19 | 12:34

Снежана е огнена в кревет, ама малечка… тебе би ти ја кинел тангата со заби

Oткако во јавноста излезе преписката помеѓу гинекологот Вања Милошевиќ со 28-годишна девојка, наместо да се смири, момчето на Снежана Ѓуричиќ не се повлекува. Гинекологот...

Црна хроника 25.12.18 | 15:15

Гинеколог од велешката болница земала мито од 50 евра, па молела да ја повлечат пријавата

Секторот за внатрешни работи Велес поднесе кривична пријава против С.Д. (58) од Велес за сторено кривично дело „примање поткуп”. На 07.06.2018 година во Велес, во ЈЗУ Општа...

Здравје 06.12.18 | 14:37

Бугарија му забрани на Дамчевски да работи како гинеколог

Раководството на Медицински центар „Мајчин дом“ во Софија се обрати до бугарската Агенција за медицинска ревизија при Министерството за здравство да изврши проверка...

Македонија 05.12.18 | 19:19

Осудениот гинеколог Дамчевски избегал од државата

Николче Дамчевски, гинекологот кој девет месеци лажеше пациентка дека е бремена, избегал од Македонија, објави Нова ТВ. Наместо да оди на издржување на казна затвор...