Ознака: германски вирусолог
Здравје 17.05.21 | 09:55

И следната година ќе мора да се вакцинираме, предупредува германски вирусолог

Шефот на германскиот независен советодавен панел за вакцинација, вирусологот Томас Мертенс, изјави дека е многу веројатно дека сите ќе треба повторно да се вакцинираат...

Здравје 16.05.21 | 08:49

Германски вирусолог: Германски вирусолог: Четвртиот бран на коронавирус може да се очекува наесен?

Германскиот вируолог Хендрик Штрек очекува дека ситуацијата со коронавирусот сигурно ќе се влоши наесен и дека е можен четврти бран. Штрек предупредува дека и покрај...

Свет 28.01.21 | 12:07

Главниот германски вирусолог предвидува влошување на епидемиолошката состојба на пролет

Главниот германски вирусолог Кристијан Дростен очекува дека светот, во однос на пандемијата, нема да се врати во „нормалноста“ долго време и рече дека не верува во...

Здравје 11.05.20 | 10:18

Германскиот виролог е бесен на лажните вести: Престанете да ширите лаги за коронавирусот

Додека коронавирусот се шири во светот, лекарите не само што мораат да се борат за спасување на животи, туку и против лажните вести за коронавирусот, кои се шират побрзо...