Ознака: германска амбасада
Македонија 23.11.21 | 10:51

Германската амбасада во Скопје изразува сочувство за жртвите во сообраќајната несреќа во Бугарија

Германската амбасада во Скопје изразува сочувство за жртвите во сообраќајната несреќа на автобусот на „Беса Транс“ што се случи ноќеска во Бугарија, во која загинаа...

Македонија 29.10.21 | 11:33

Германската амбасада во Скопје со важно известување за работните визи

Германската амбасада во Скопје утрово соопшти дека во следните три месеци нема да има листа на чекање за пријавување, објави Алсат. Според Амбасадата, ваквата одлука...

Македонија 25.09.20 | 08:45

Германија донира респиратори за македонските клиники

Германија и донира на Македонија осум респираторни машини како поддршка за македонските клиники. Вкупната вредност на донацијата е околу 233.000 евра. Како што соопшти...

Балкан 20.07.20 | 13:06

Германската амбасада во Тирана ја затвори канцеларијата за визи поради пандемијата

Германската амбасада во Тирана соопшти дека од денеска канцеларијата за визи и пасоши е затворена од превентивни причини, поради влошената ситуацијата со Ковид-19 во...

Македонија 27.03.20 | 13:44

Германската амбасада донираше 40 илјади евра за Инфективна, КАРИЛ и Неврохирургија

Германската амбасада оваа година го распредели целокупниот буџет од програмата Мали проекти за помош на Клиниката за инфективни бoлести, КАРИЛ и Клиниката за неврохирургија,...

Македонија 12.09.19 | 11:41

ВО ЖИВО: Изјава на просветниот инспектор Ѓорѓи Илиевски

Просветниот инспектор Ѓорѓи Илиевски со изјава за јавноста после средбата во германската амбасада.

Македонија 12.09.19 | 09:42

Инспекторот Илиевски на средба во амбасадата на Германија

Просветниот инспектор Ѓорѓи Илиевски, кој откри незаконски професорски звања на двајца министри од ДУИ, за што беше и деградиран од директорот на просветниот инспекторат,...