Ознака: герет бејл
Фудбал 21.05.21 | 12:46

Бејл сака пред пензија да се врати во Реал

Играчот за врска на Реал Мадрид, Герет Бејл размислува да ја заврши својата кариера. Триесет и едногодишниот Велшанец планира да се врати во Реал од каде беше испратен...

Фудбал 26.03.21 | 10:16

Никој не го сака: И Реал и Тотенхем сакаат да се отарасат од Бејл

Реал Мадрид не смета на играчот од средниот ред Герет Бејл следната сезона. „Кралевите“ се надеваат дека Тотенхем ќе го купи Велшанецот на крајот од договорот за оваа...

Фудбал 19.02.21 | 09:53

И тоа се случи: Бејл даде гол

Играчот за врска на Тотенхем, Сон Хеунг Мин, го пофали соиграчот Герет Бејл по натпреварот против Волфсбург во Лигата на Европа (4:1). -Бејл и јас имаме навистина блиски...

Фудбал 07.02.21 | 13:07

Му подготвува карта за Мадрид: Мурињо губи трпение со Бејл

Играчот за врска на Реал Мадрид, Герет Бејл, кој игра за позајмица во Тотенхем, сè уште се бори да блесне во Англија. Според „Ас“, главниот тренер на Спарс, Жозе Мурињо...

Фудбал 25.01.21 | 09:43

Мурињо му порача на Бејл вредно да тренира ако сака да игра

Тренерот на Тотенхем, Жозе Мурињо му порача на Герет Бејл повеќе да тренира и на тој начин да се избори за повеќе време на натпреварите. Фудбалерот одигра само четири...

Фудбал 15.01.21 | 12:22

Ниту Тотенхем не го сака Бејл

Тотенхем нема да го продолжи договорот за наем на напаѓачот на Реал, Герет Бејл, пишува „Тајмс“. Според британскиот весник, 31-годишниот играч не го импресионирал раководството...

Фудбал 18.12.20 | 08:42

Бејл не гласаше за својот довчерашен „шеф“ Зидан

Познато е како гласаа фудбалерите на Реал Мадрид во изборот на ФИФА за најдобар тренер за 2020 година. Капитенот на Реал и на шпанската фудбалска репрезентација, Серхио...

Фудбал 02.11.20 | 09:22

Мурињо среќен што Бејл даде гол

Тренерот на Тотенхем, Жозе Мурињо го пофали напаѓачот Герет Бејл, кој го постигна победничкиот гол синоќа на средбата со Брајтон (2:1) во 7. коло од Премиер лигата. Бејл...

Фудбал 19.09.20 | 20:47

Бејл повреден се врати во Тотенхем и нема да игра против Шкендија

Велшкиот фудбалер и член на Реал Мадрид, Герет Бејл се врати во Тотенхем, објавено е на веб-страницата на „Спарс“. Тој ќе игра за клубот од Лондон на позајмица. Претходно...

Фудбал 18.09.20 | 12:49

Герет Бејл ќе игра против Шкендија: Трансферот од Реал Мадрид во Тотенхем е во завршна фаза

Герет Бејл во текот на денот треба да ги заврши сите формалности околу трансферот од Реал Мадрид во Тотенхем. Тоа за Велшанецот ќе значи враќање во клубот од каде што...

Фудбал 15.09.20 | 23:24

Се најде клуб: Бејл оди кај Мурињо

Реал Мадрид веројатно ќе успее да се „ослободи“ од Герет Бејл! Велшанецот беше остранет од од маркетинг кампањата за нови дресови, скоро ништо со неговиот лик или име...

Фудбал 15.09.20 | 16:43

Ќе се најде ли некој да го купи Бејл?

– Напаѓачот Герет Бејл може да го напушти Реал Мадрид во летниот преоден рок, пренесува „Ел Мундо Депортиво“. Главен претендент за 31-годишниот Велшанец е Манчестер...

Фудбал 16.06.20 | 09:22

Навистина е малер: Бејл пак се повреди

Една добра и една лоша вест за тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан. Играчот од средниот ред на Реал, Лука Модриќ призна дека е подготвен да игра за мадридскиот клуб...

Фудбал 22.04.20 | 16:07

Бејл е разочаран од поразот на неговиот поранешен клуб во финалето на ЛШ

Фудбалерот на Реал Мадрид, Герет Бејл зборуваше за настапите на Тотенхем во Лигата на шампиони во 2018/19 година. – Сите сакаа да го гледат финалето во Лигата на шампионите....

Фудбал 23.01.20 | 11:49

Бејл го повреди глуждот, Зидан стравува дали повредата е сериозна

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан зборуваше за повредата на напаѓачот Герет Бејл во 1/16 финалниот натпревар од Купот на Шпанија со Унионистас (3:1). Велшанецот беше...

Фудбал 18.01.20 | 19:59

Си замина предвреме: Бејл пак прави проблеми на Сантијаго Бернабе

Фудбалерот на Реал, Герет Бејл уште еднаш го напушти стадионот, без да го чека крајот на натпреварот на неговиот клуб. Во 20. коло од Ла Лига, екипата на Реал ја совлада...

Фудбал 27.12.19 | 17:55

Конечно Бејл си заминува од Мадрид и се сели во Лондон

Реал Мадрид и Тотенхем би можеле да направат размена на фудбалери во зимскиот преоден рок, објавија шпански медиуми. Според медиумите, Герет Бејл веќе остварил контакти...

Фудбал 11.11.19 | 16:56

Бејл повреден за Реал, а за репрезентацијата на Велс здрав и прав

Велшкиот фудбалер Герет Бејл, се појави на тренинг на репрезентацијата на својата земја, беше насмеан и тренираше нормално, но тоа не е во согласност со тврдењата на...

Фудбал 05.11.19 | 15:44

Герет Бејл и Родригез не се сложуваат со останатите „Кралеви“

Повикувајќи се на информации од неколку фудбалери, во шпански медиум се појавија шпекулации дека играчите на Реал Мадрид не се задоволни од односот на Хамес Родригез...

Фудбал 28.10.19 | 21:39

Гледал само голф на ТВ: Бејл вели дека не знае кој е премиер на Британија

Фудбалерот на Реал Мадрид, Герет Бејл, во интервју за лондонски „Телеграф“, изјави дека не знае кој е премиер на Велика Британија. Велшанецот тврди дека живее во „сопствен...