Ознака: Георги Андонов
Балкан 24.09.22 | 20:50

Ова е Емирџан Сумер, убиецот на водачот на Шкаљарскиот клан, „драчевецот Георги Андонов“

Емирџан Сумер е убиецот на водачот на Шкаљарскиот клан Јовица Вукотиќ. Го застрелал од мотоцикл во движење на автопат во близина на Истанбул. Во возилото биле уште сопругата...

Македонија 09.09.22 | 11:09

МВР не докажа дека пасошите на криминалците се поништени, дали Вукотиќ е убиен со македонски пасош??

Oткако вчера се објави дека во Истанбул е убиен Јовица Вукотиќ, водач на Шкаљарскиот клан се поставуваат неколку прашања. Со каков пасош е тој убиен ако се знае дека МВР...

Балкан 14.02.22 | 16:15

Шефот на Шкаљарскиот клан, „Македонецот“ Вукотиќ бил екстрадиран како водачите на „ Ал Каеда“

Јован Вукотиќ, водач на Шкаљарскиот пред точно две години беше депортиран од Србија во родната Црна Гора откако претоходно беше уапсен во Турција со македонски пасош...

Македонија 21.09.21 | 08:48

Заев не знае кој е водачот на Шкаљарскиот клан Јовица Вукотиќ, кој самиот призна дека има македонски пасош на име Георги Андонов

Премиерот Зоран Заев на вчерашниот дуел со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски беше прашан за неговите информации за давањето на пасоши на двата најпознати црногорски...

Балкан 25.08.21 | 08:50

Распишана потерница за Вукотиќ: Дали водачот на Шкаљарскиот клан избега со македонскиот пасош?

Црногорските медиуми објавија дека е распишана потерница по Јовица Вукотиќ, водачот на Шкаљарскиот клан. Потерницата ја издаде Центарот за безбедност во Црна Гора...

Македонија 05.07.21 | 13:56

Водачот на Шкаљарскиот клан Вукотиќ за македонскиот пасош платил од 15 до 25.000 евра?

Српскиот весник „Курир.рс“ потврди дека криминалците од регионот поседуваат пасоши меѓу кои и македонскиот кој е еден од најбараните. Покрај македонскиот на цена...

Балкан 25.05.21 | 15:34

Надвор му е загрозена безбедноста: Водачот на „Шкаљарците“ со македонски пасош бара да не изглегува од затвор

Водачот на Шкаљарскиот клан кој е во затвор во Белград бара не ја напушта својата ќелија бидејќи смета дека надвор му е загрозена безбедноста. Јовица Вукотиќ е во притвор...