Ознака: гардероба
Црна хроника 20.11.20 | 12:21

Kрадел гардероба од трговски центар и ја криел во возилото

Тетовската полиција два часа по пријава за кражба на облека од трговски центар го нашла и привела осомничениот, во чие возило биле најдени украдените работи. Сопственикот...

Црна хроника 12.03.20 | 11:00

„Луј Витон“ чанта со негови иницијали, чевли „Барбери“: Боки покажа дека скапата гардероба му е купена уште во 2013 година

На денешното рочиште за „Рекет“, Бојан Јовановски денеска покажуваше фотографии од „Инстаграм“, на кои тој ја носи гардеробата која му беше одземена од Обвинителството...

Македонија 31.01.20 | 11:14

Сребрената наметка од “Луј Витон” меѓу запленетата гардероба на Боки 13

“Рекет” денеска продолжи со презентација на фотографиите од брендираната гардероба која била запленета при претресот во домот на обвинетиот Бојан Јовановски. Се...

Македонија 30.01.20 | 10:56

Боки: Оставен сум без парче гардероба, барам да се донесе во судот

Перници „Зебрано“, лустер, огледало, телевизор со заоблен екран, уметнички слики од Мартиновски и Личеновски, гарнитура, ламба, одзело Обвинителството од домот на Бојан...

Македонија 30.01.20 | 10:52

Дукоски бара да се прочитаат јавно марките од одземената гардероба на Боки

Адвокатот на Бојан Јовановски, Сашо Дукоски побара од Обвинителството конкретно да каже каква гардероба е одземена при претресот во неговиот дом. Тој објасни дека во...