Ознака: гаф
Македонија 17.06.21 | 11:42

Полиглот: Заев прозборе и на бугарски

„Бугарија и Cеверна Македонија во моментов пишуваат европска, евро-атлантска и братска историја што мора да остане за идните генерации“. Вака премиерот Зоран Заев...

Македонија 14.05.21 | 10:44

Ванковска: Моронов не е ни крив за тоа што е глуп и расипан, криви смо ми што смо их пустили!

Најмногу ме боли што морон ни го прави сето ова, а професори, активисти, новинари и слични му помагаат, коментира професорката Билјана Ванковска за последниот од бескрајните...

Македонија 09.05.21 | 15:56

Гаф на Царовска: Честиташе Победа на фашизмот

Светот денеска го одбележува Денот на победата над фашизмот. На 9 мај 1945 година со потпишувањето на безусловна капитулација на нацистичка Германија, официјално беше...

Твитови 02.04.21 | 21:38

Има ли некој од тие околу него да му каже дека шлемот наопаку го ставил на глава?

Па побогу има ли некој од тие околу него да му каже дека шлемот наопаку го ставил на глава 🙄 pic.twitter.com/zVvhyPec8o — ВИСОЧИНА (@visocina) April 2, 2021

Македонија 30.03.21 | 22:55

Заев се изрезили и пред кинескиот министер

Премиерот Зоран Заев прими делегација на Министерството за одбрана на Народна Република Кина предводена од министерот за одбрана генерал Веи Фенгхе. На средбата во...

Македонија 16.02.21 | 16:04

Знаете како е „Сакам да водам љубов, ама никако да се прегрнам“, вели „шеговито“ Заев за барањата за личните карти

Зборувајќи за тоа дека ВМРО-ДПМНЕ прифаќа етничка определба во личните карти, под услов придавката „cеверна“ да не стои во нив, премиерот Зоран Заев денеска на прес-конференција...

Калеидоскоп 09.02.21 | 08:54

Низ цел „Фејсбук“ читате „ваксајн, ваксајн“?: Само од еден човек може да дојде таков бисер

Премиерот Зоран Заев повторно е хит на социјалните мрежи. Иако би било одлично барем еднаш да е хит за добро, сепак, повторно е хит со друго – неговото „совршено говорење...

Калеидоскоп 25.01.21 | 13:37

Јулија не може да не му крене на мајстор Мане

Телевизиски момент кој ќе ви го направи денот. Во емисија во живо легендарната Јулија добива повик кој не може да го одбие:

Македонија 27.10.20 | 18:23

Македонија е членка на ЕУ, вели вицепремиерот Николовски

Нашата земја е членка на НАТО и на Европската унија. Ова во својот говор за време на 25. Конгрес на СДСМ го истакна вицепремиерот за борба против корупцијата и криминал,...

Македонија 09.10.20 | 09:42

„Респектед секретари џенерали…“: Нови бисери од англискиот речник и говор на Заев

На бисерите како „Евриуанс контрибјушнс!“ и „Море сексипл лејди“  и ред други, слободно може да се додаде и новиот обид на премиерот Зоран Заев да им се обраќа на англиски...

Твитови 01.07.20 | 12:01

Младите се криеја додека водеа љубов, рече Заев

Од граѓанската трибина во Велес лидерот на СДСМ Зоран Заев порача дека со неговата партија ја донеле слободата, бидејќи претходно младите се криеле додека воделе љубов.

Македонија 28.06.20 | 22:42

Гоце Делчев се борел против слободата, рече и остана жив Заев

Јавноста е навикната на гафови од Зоран Заев, а претседателот на СДСМ не разочара ни од трибината во Куманово денеска. Гоце Делчев е нашата историја, нашиот најголем...

Твитови 25.06.20 | 19:41

Зоран Заев е од Охрид?


Твитови 24.06.20 | 22:02

Па, да, за секс се работи

Она кога потсвеста те издава… pic.twitter.com/eZOPodU6hm — 💫КроКо💫 (@DonRoko1) June 24, 2020

Твитови 23.06.20 | 16:50

Заев ја кажа вистината!

Ауу Заев, или си збунет или веќе се гледаш како опозиција pic.twitter.com/xUYlsvmjJS — MITE NAJDOFF (@Kalabalak_) June 22, 2020

Македонија 18.06.20 | 15:45

Нов гаф на Владата: Карикатура од Трамп испратена во официјално соопштение

Нов гаф на Владата. Официјалното Владино соопштение за одржаната прес-конференција на претседателката на Инспекцискиот совет, Магдалена Филиповска – Грашкоска,...

Твитови 27.05.20 | 18:30

Од „Господ ме црпна“ до „Цар Самоил је пуно шетао“: Скратен извод од книгата „Муртонизми“ 2017-2020


Двоглед 18.05.20 | 09:30

Маж од Штип хоспитализиран на нервно откако се обидел да ги сфати зборовите на Заев

Маж од Штип вчера бил хоспитализиран на клиниката за невропсихијатрија во Скопје откако се обидел да сфати што зборува екс-премиерот Зоран Заев. Лицето според сведоштвото...

Твитови 17.05.20 | 21:59

Нов ден, нов Заев гаф

Мислиш како денеска пак? pic.twitter.com/9rvj1tw3oN — Wicked Mrchatina (@Mrchatina) May 17, 2020

Македонија 14.02.20 | 08:57

Заев опет прича српски…

Интервју на Зоран Заев за „Ал џезира“. Зошто да се срамиме само дома, кога може и цел Балкан да нè види…