Ознака: фудбалски натпревар
Македонија 07.03.20 | 14:27

Чулев: МВР превентивно работи за поголема безбедност, не гледам причина да биде фудбалскиот дуел без публика

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев оценува дека натпреварот на нашата фудбалска репрезентација со косовската иако е од голем безбедносен ризик може да се игра...

Фудбал 09.09.19 | 20:09

Пандев и Тричковски во стартниот состав против Летонија

Селекторот на македонска фудбалска репрезентација, Игор Ангеловски ги објави стартните 11 играчи на кои ќе смета за вечерашниот квалификациски натпревар за пласман...

Црна хроника 09.09.19 | 12:02

Маж ги нападнал судиите и полицајците, 8 лица приведени

Вчера во с. Волино – Дебрца на фудбалски натпревар помеѓу екипите на ФК Сатеска од с. Волино и ФК Црно буки од Битола околу 17 часот, поради незадоволство од одлука на...

Црна хроника 12.08.19 | 10:38

Повредени и приведени: Групна тепачка по фудбалски натпревар во Аеродром

Шест скопјани биле приведени вчеравечер по завршување на фудбалски натпревар. Како што соопшти МВР, во 19,30 часот во ПС Аеродром биле приведени Ѓ.М.(22), К.Х.(35), Б.А.(65), Ф.С.(19),...

Фудбал 31.03.19 | 08:30

Поради насилство, приведени две лица по фудбалски натпревар во Кавадарци

Поради насилство и недостојно однесување на спортски натпревар, синоќа биле приведени две лица по фудбалскиот натпревар меѓу ФК Тиквеш и Борец во Кавадарци. Оваа информација...

Фудбал 13.12.18 | 12:06

„Жолтите елеци“ ги одложија дуелите во Лига 1

И оваа недела се одложени се фудбалските натпревари во француската Лига 1 поради протестите на на жолтите елеци. Дуелите помеѓу Ница – Сент Етјен и Нант-Монпелје, што...