Ознака: фудбалска репрезентација
Фудбал 16.09.21 | 10:50

Македонската фудбалска репрезентација со пад од две места на ранг-листата на ФИФА

Македонската фудбалска репрезентација падна за две места на ранг-листата на Светската фудбалска асоцијација (ФИФА). „Црвено-жолтите“ се наоѓаат на 74. место, откако...

Фудбал 19.05.21 | 17:09

Утре ќе се знае составот на македонската фудбалска репрезентација за Европското првенство

Селекторот Игор Ангеловски утре претпладне на прес-конференција ќе го објави составот со кој македонската фудбалска репрезентација ќе отпатува на Европското првенство. Ангеловски,...

Македонија 12.11.20 | 20:28

Мицкоски: Колку сме, толку сме, токму сме. Ние сме Македонци

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски со честитка за успехот на македонските фудбалери кои ја однесоа Македонија на Европско првенство. Тој напиша: Победа...

Фудбал 12.11.20 | 20:19

Едниот струмичанец само збори за Европа, другиот нè однесе во Европа

Актерот Сашо Тасевски на свој начин ја искоментира историската победа на македонската фудбалска репрезентација со која Македонија се пласираше на Европско првенство....

Фудбал 10.11.20 | 09:39

Јане Велковски беше гостин на првиот тренинг на фудбалерите, Македонија игра за пласман на ЕУРО

Македонската фудбалска репрезентација имаше драг гостин на првиот тренинг на арената „Тодор Проески“, малиот Јане Велковски не пропушта можност да им даде поддршка...

Фудбал 22.08.19 | 14:47

Македонските фудбалски надежи го покрија „северна“ остана само Македонија

Младата фудбалска репрезентација на Македонија до 18. години, на турнирот што се одржува во Чешка направи потег кој предизвика симпатии на социјалните мрежи. Вчера пред...