Ознака: фудбалер
Балкан 19.09.21 | 17:28

16-годишно момче ненадејно почина на фудбалски натревар во Белград

Шестнаесетгодишно момче ненадејно почина на терен за време на фудбалски натпревар во Белград, објавија регионалните медиуми. За време на натпреварот меѓу кадетските...

Фудбал 05.09.21 | 11:24

Тажна вест: Почина 17-годишен фудбалер на Јувентус

Младиот фудбалер на Јувентус, Брајан Додиен почина вчера на само 17 години. Тој долго време се бореше против карциномот, но не успеа да го победи. Му беше дијагностицирана...

Црна хроника 25.08.21 | 00:31

Српски фудбалер си го скршил вратот скокајќи од карпа во Охридското Eзеро, починал во болница во Скопје

Младиот фудбалер Н.С од Лесковац после 12 денови борба за живот починал во болница во Скопје, објави „Југмедиа“. 26-годишниот Н.С фудбалер на ГФС со друштво летувал на...

Фудбал 24.08.21 | 13:24

Српскиот фудбалер кој удри во камен скокајќи од карпа во Охридското Eзеро почина во болница во Скопје

Младиот фудбалер Н.С од Лесковац после 12 денови борба за живот почина во болница во Скопје, дознава  „Jugmedia““. 26 годишниот Н.С фудбалер на ГФС со друштво летувал на...

Фудбал 17.05.21 | 21:23

Бомба падна во куќата на поранешниот фудбалер на Вардар, Ибе Зито Огбона

Огбона бил во неговиот дом во момент кога паднала ракета, по што интервенирала Брза помош, која го однела во болница на дополнителни прегледи. Од ден на ден расте бројот...

Фудбал 15.04.21 | 09:14

На 46 години почина Гоце Груевски, поранешниот голман на македонската фудбалска репрезентација

На 46 години, во Австралиија почина Гоце Груевски, поранешниот голман на македонската фудбалска репрезентациија. Тој беше еден од најдобрите голмани во историјата на...

Вести 25.03.21 | 09:01

Трагедија во Италија, загина талент на Лацио

Трагедија го потресе италијанскиот град Рим. Во сообраќајна несреќа загинал 19-годишниот Даниел Гверини, фудбалер на Лацио. Несреќата се случила синоќа околу 20 часот....

Вести 10.02.21 | 12:53

Поранешната девојка на Боатенг пронајдена мртва, пред една недела парот се раздели

Манекенката Касија Ленхард, поранешна девојка на фудбалерот на Баерн, Џером Боатенг, е пронајдена мртва во својот дом, објавија попладнево германските медиуми. Берлинската...

Фудбал 07.01.21 | 18:04

Почина фудбалерот кој доживеа срцев удар среде меч во Португалија

Почина фудбалерот кој последните неколку дена се бореше за неговиот живот. Бразилецот Алекс Аполинарио падна на тревата за време на фудбалски натпревар, а причината...

Фудбал 19.10.20 | 09:19

Најстариот фудбалер на светот има 74 години и не планира да се пензионира

Египќанецот Езелдин Бахадер, кој има 74 години, вчера официјално стана највозрасниот активен фудбалер на светот и го доби признанието за Гинисовата книга на рекорди. Бахадар...

Свет 13.10.20 | 11:13

По грешка на натпревар, фудбалер убиен од негови соиграчи

Фудбалер од Уганда почина по тепачки предизвикани од негова грешка на пријателски натпревар меѓу неговата и соперничката соседна екипа. Черчил Оваци (22) бил убиен од...

Спорт 28.09.20 | 14:32

Ненадејно почина Ќамил Селими поранешен фудбалер на Влазерими

Ненадејно почина Ќамил Селими поранешен фудбалер на Влазерими. За неговата птерана смрт известија од ФК Влазерими од Кичево кои со соопштение се обратија до спортската...

Фудбал 01.09.20 | 22:41

Фудбалер казнет со 1.200 долари зашто ја бакнал топката

Аргентинскиот фудбалер Серхио Лопез, член на еквадорскиот клуб Аукас добил досега невидена парична казна од 1.200 долари поради тоа што ја бакнал топката за време на мечот...

Калеидоскоп 21.08.20 | 16:34

Забранетата љубов за која зборува регионот: Албански фудбалер ѝ направи дете на српска манекенка

Српската манекенка Алиса Миленковиќ и албанскиот фудбалер Берат Димишити наскоро ќе станат родители. Алиса останала бремена со фудбалерот на Атланта, а среќната вест...

Фудбал 09.08.20 | 17:43

Си ги снимал оргиите и ги објавувал на „Инстаграм“, за казна ќе лета од Премиер лига

Фудбалер најверојатно ќе биде избркан од негвиот клуб во Премиер лига, зошто со блиските пријатели на „Инстаграм“ ја споделил секси забавата што ја организирал во...

Спорт 29.06.20 | 23:58

Поранешниот фудбалер на Ливерпул во болница: Избоден со нож и ограбен пред неговата куќа

Фудбалерот Андре Виздом, кој беше член на Ливерпул четери години во младинските категории, па уште пет како сениор, иако главно беше на позајмица, а за тимот од Енфилд...

Фудбал 10.05.20 | 16:55

Ставив перница на лицето на син ми и ја притискав, турски фудбалер го призна убиството

Ставив перница на лицето на мојот син, кој лежеше на грб. Цели 15 минути ја притискав перницата, додека мојот син цело време се бореше. Кога престана да дише, ја подигнав...

Фудбал 27.03.20 | 09:10

Фудбалер на Брајтон со КОВИД-19

Членот на Премиер лигата, Брајтон откри за случај на заразен фудбалер со коронавирус. На еден од фудбалерите му била дијагностицирана болест, но извршниот директор...

Фудбал 07.03.20 | 20:02

Убиен познат фудбалер, неговото тело распарчено и фрлено во река

Поранешниот фудбалер Хуан Диего Гонзалез (40) загина на свиреп начин, а неговото тело било расечено и во неколку вреќи било фрлено во реката Меделин, во истоимениот град...

Фудбал 18.02.20 | 19:46

Страшна трагедија: За време на тренинг почина млад фудбалер

Страшна вест ја потресе Србија. Фудбалерот Предраг Меничанин(26) почина од последици на срцев удар. Меничанин беше член на фудбалскиот клуб Обилиќ 1993, а му се слошило...