Ознака: фросина ременски
Македонија 30.05.21 | 11:58

Ременски: Русковска ќe зaвpши пoлoшo oд oнa штo ѝ гo cмecти нa нejзинaтa кoлeшкa Јанева

Ако ова што го чув и видов денес е право, тогаш убедена сум дека, Вилма Русковска ќе заврши полошо од она што ѝ го смести на нејзината колешка Јанева, напиша на Фејсбук,...

Македонија 12.05.21 | 11:36

Ременски: Секој лојален член на СДСМ нема да размислува да се приклучи кон новоформирана партија на Црвенковски

Доколку Бранко Црвенковски има идеја, ако е политички нереализиран или пак, оставил нешто нереализирано додека бил на политички или партиски позиции, а не го препознава...

Црна хроника 15.04.21 | 12:41

Ресул Лога: Тоа што ги гледавме Ременски и Кирацовски ни влеа доверба да ги дадеме парите

Менаџерот на компанијата Дрим билдинг, Ресул Лога, денеска како сведок во кривичниот суд во Скопје на рочиштето за случајот „Меѓународен сојуз“ рече дека на обвинетиот...

Македонија 26.03.21 | 11:32

Се стега обрачот околу Царовска: Mила го пратила авторот на домовите за стари лица кај Бојан Јовановски

Фросина Ременски една од обвинетите во случајот, „Меѓународен сојуз” излезе со рекација сведочењето на Лилјана Тодоровска , пензионерката која ги има авторските права...

Македонија 06.03.21 | 11:28

Ременски: Ако мислите дека со вестите за Фрчкоски и Османи ќе се покрие интересот за Сашо Мијалков, гадно се лажете

Две недели поминаа, а детали за случајот со бегството на поранешниот шеф на УБК, Сашо Мијалков нема, вели поранешната функционерка на СДСМ, проф. Фросина Ременски, која...

Македонија 04.03.21 | 15:14

Ременски: Социјалдемократи ми праќаа покани да ставам „лајк“ на ФБ на Сашо Мијалков, не бре дечки, на погрешна адреса ги праќате „воспевите“

Социјалдемократи ми праќаа покани и потсетувања да ставам „лајк“ на ФБ страницата на „јавната личност Сашо Мијалков“, па ми праќаа колумни од Никола Тодоров „реформаторот“,...

Македонија 11.02.21 | 14:24

Одбраната презентира докази, Ременски обвинува за кршење на ЗКП

Со презентација на докази од Обвинителството, денеска во Кривичниот суд Скопје продолжи судењето за случајот „Меѓународен сојуз“. Обвинителката Маја Коневска, на...

Македонија 26.11.20 | 17:44

Ременски: На кои проблеми ќе се прават политички кариери, ако се решат сите етнонационалистички проблеми од внатре и од надвор?

Се прашувам на кои проблеми ќе прават политички кариери старо-новите позиционери и опозиционери, ако се решат сите етнонационалистички проблеми од внатре и од надвор? Со...

Македонија 03.11.20 | 08:41

Ременски: Ќе ја праша ли некој Шекеринска за хибридната закана од Каракачанов?

Ќе ја праша ли некој министерката за одбрана Радмила Шеќеринска Јанковска, дали македонската антинационална кампања на нејзиниот бугарски колега Красимир Каракачанов,...

Македонија 10.09.20 | 16:15

Го снема видеозаписот од камерите во домот на Ременски

Во текот на денеска одложеното рочиште за предметот Меѓународен сојуз, судијката Софче Гаврлиова Ефремова ги информиораше обвинетите и нивните бранители за поднесоците...

Црна хроника 26.08.20 | 13:16

Судот не дозволи јавноста да ѕирне во спалната соба на Ременски

Јавноста беше исклучена во дел од денешното рочиште за случајот „Меѓународен сојуз“ во делот кога требаше да се прикаже претресот во домот на поранешната пратеничка...

Македонија 23.07.20 | 13:43

Ременски: Поддршката на невладини организации не е кривично дело

Ќе докажеме јавнообвнителско непознавање на работата на невладиниот сектор и ако оваа пракса се следи ќе се одврати правото на граѓаните на здружување и дека не треба...

Македонија 22.07.20 | 16:42

Ременски: По денешното интервју на Началникот, очекувам утре да се јави и Јанкулоска, а може и Камчев!

Дали заборавивме против кого и против какви политики се боревме до 2016 година, и денес? Не сакам да верувам дека заборавивме, а очигледно некако се подзаборава, напиша...

Македонија 21.07.20 | 20:43

Ременски: Мицевски и Амзоски беа поддржувачи на СДСМ, затоа се сретнував со нив

Второобвинетата во случајот „Меѓународен сојуз“, поранешната пратеничка Фросина Ременски истакна дека ќе докаже невиност во овој случај, и побара обвинителката Вилма...

Македонија 01.07.20 | 13:48

Вилма барала од Боки лажно да сведочи против Ременски

Интересен момент од денешното судење за случајот „Рекет 2“ беше признанието на првообвнетиот Бојан Јовановски поврзано со обвинителката во овој процес Вилма Рускоска. Според...

Црна хроника 01.07.20 | 10:45

Адвокатот на Ременски побара изземање на Рускоска

Поранешната пратеничка Фросина Ременски која е третобовинетата во случајот за „Меѓународниот сојуз“ на Бојан Јовановски до државниот јавен обвинител Љубомир Јовески...

Македонија 13.05.20 | 15:21

Ременски се пожали дека е срна отстрелана во криволов

Пратеничката Фросина Ременски на својот Фејсбук профил сподели фотографија од себе си под која напиша дека „Отстрелаа срна и тоа во криволов“. Јавноста веднаш по ова...

Црна хроника 12.05.20 | 15:08

Одобрено обвинението за „Рекет 2“, ќе им се суди на Ременски, Боки и на татко му за „Меѓународен сојуз“

Советот за оценка на обвинителен акт на Основниот кривичен суд Скопје го одобри во целост обвинението против правното лице „Меѓународен сојуз“ и пет други физички...

Македонија 08.05.20 | 11:16

Најдете еден министер за внатрешни работи што растурил или може да растури литија или верски обред во вонредна состојба!

„Најдете еден министер за внатрешни работи што растурил или може да растури литија или верски обред во вонредна состојба. Ниту имало, ниту ќе има!“, пишува на својот...

Македонија 04.05.20 | 11:32

Ременски се сети на Република Македонија кога говори за Гоце Делчев

Некои историски константи не можат да бидат предмет на политичко договарање, смета пратеничката Фросина Ременски прашана во врска со тоа како гледа на несогласувањата...