Ознака: фризерница
Црна хроника 29.06.21 | 13:16

Европската агенција ОЛАФ ќе ги испитува злоупотребите на Лидија Димова и фризерницата

Интензивно се работи на истрагата за случајот поврзан со злоупотребите во Националната агенција за европски образовни програми и мобилност. Ова за „А1он“ го потврдуваат...

Македонија 11.02.21 | 14:43

Прекинати проектите на фризерницата на Златковски вредни 211 илјади евра

Суспендирани се два проекти, а во мирување се ставени три постапки за потпишување на нови договори за грант помеѓу фризерница „В.Е.З Трејд“ и Националната агенција...

Македонија 12.11.20 | 19:46

Пред да ја разрешат, Димова исплатила нови 26 илјади евра кон фризерницата

Десет дена пред да биде разрешена од директорската позиција во Националната агенција за европски образовни програми и мобилност, Лидија Димова потпишала налог за исплата...

Македонија 21.10.20 | 09:39

Фризерницата на Димова била петта на ранг листата но добила пари

Скопската фризерница „В.Е.З. трејд“ немала да го добие грантот од над 60.000 евра во акцијата „202“ доколку проектите биле финансирани според ранг-листата што ја направиле...

Македонија 12.10.20 | 22:54

Фризерот им уплаќал пари на сметка, па барал да му се вратат во кеш, oбвинувaaт ангажирани во проектот

Повеќе лица ангажирани во проектот на фирмата „В.Е.З. Трејд“, регистрирана со дејност „фризерски салони и салони за разубавување“, која добила грантови од 270.000 евра...

Македонија 11.10.20 | 08:28

Лидија Димова си одела по кафани со газдата на фризерницата на кого му даде 270 илјади евра европски пари

Ново продолжување на аферата во која мала фризерница во скопско Ново Лисиче за три години добила 270 илјади евра европски пари од страна на Националната агенција за...

Македонија 10.10.20 | 16:27

Арсовски: Обвинителството да провери како Димова додели 270.000 евра на фризерница

ВМРО-ДПМНЕ бара да се отвори постапка за случајот со Националната агенција за европски образовни програми и мобилност „Еразмус+“ во кој беше откриено дека на една...

Македонија 10.10.20 | 15:51

Арсовски: Граѓаните едвај врзуваат крај со крај, а Лидија Димова дели 270.000 евра на фризерница грантови за млади

Вчера преку медиумите дознавме дека најрпофитабилен бизнис во Република Македонија е фризерската дејност. Честитки за новинарите и медиумите за ова истражување, изјави...