Ознака: фризер
Балкан 01.02.22 | 10:19

58-годишна жена го избола фризерот зошто не ѝ се допаднало како го истрижил нејзиното 28-годишно момче

Истражниот судија на Сплитскиот Жупаниски суд oдреди истражен затвор за 58-годишна сплитчанка, која прободела маж со кујнски нож во неговиот стан во населбата Пујанке...

Свет 22.06.20 | 19:32

Ќе може да се оди во ресторан, на фризер, во црква: Њујорк се враќа во живот

По цели три месеци, њујорчани од денеска повторно ќе можат да јадат во ресторани, додека градот ја почнува втората фаза од повторното отворање. Освен ресторани, се отвораат...

Естрада 10.06.20 | 10:41

Естрадата во паника: Беше на прославата кај Цеца, а сега откри дека има корона

Стеван Радивојевиќ, попознат како фризер на Цеца и Анастасија Ражнатовиќ објави дека е позитивен на коронавирус. Тој беше на прославата по повод раѓањето на синот на...

Патувања 20.04.20 | 20:14

Се развива нов вид туризам, Швајцарци и Данци одат на фризер во Шведска

Додека животот ширум Европа е речиси потполно блокиран поради коронавирусот, во Шведска рестораните и фризерските салони се отворени и тие привлекоа туристи. Така,...

Економија 14.04.20 | 12:39

Фризери, козметичари, занаетчии ќе може да аплицираат за помош од 14.500 денари

Мерката 14.500 денари по вработен, можат да ја користат и занаетчии, фризери, козметичари, земјоделци и други самостојни вршители на дејност, објави на Фејсбук министерката...

Свет 03.11.19 | 19:02

Фризерот на Роналдо пронајден избоден до смрт

Фризерот на светската фудбалска ѕвезда Кристијано Роналдо е пронајден мптов во соба на еден хотел во Цирих, пренесуваат денеска шпанските и португалските медиуми. ...

Балкан 03.09.19 | 17:33

Многу сакам да имам фризер, но нема што да ми фризира

За жал, мојата фризура е едноставна и сам ја уредувам, одговорил денеска пред новинарите бугарскиот премиер Бојко Борисов на новинарско прашање коментирајќи ги обвинувањата...

Македонија 17.08.19 | 23:41

Илиевски: Кирацовски вечерва отвора локал преку неговиот фризер

Александар Кирацовски вечерва отвора локал во центарот на Битола, пишува Душан Илиевски, познат како Душко Млекарот. Тој вели дека поранешниот генерален секретар на...

Мода и убавина 19.12.18 | 22:59

Почина познатиот фризер Орибе Каналес

Орибе Каналес, фризер на многумина ѕвезди од светската сцена, почина на 62 години. Тоа ги погоди многумина од шоу бизнисот, но се чини, една од најзасегнатите е Џенифер...