Ознака: фрики
Македонија 07.09.19 | 09:07

Кики и Фрики ги добивале директивите од Илинденска бб

Кики и Фрики шетаат слободни, а на сите ни е јасно дека директивите ги добивале од Илинденска бб, пишува во соопштението на опозициската ВМРО-ДПМНЕ испратено до средствата...

Македонија 01.08.19 | 12:41

Ѓорѓиевски: Ако нешто блеска во СДСМ, тоа е криминалната кариера на овој Кики, кој вика дека не е Кики

Орце Ѓорѓиевски, член на Извршниот комитет на ВМРО – ДПМНЕ, го коментира односот на Кики во аферата „Рекет“. Наместо да молчи како другарка му Фрики, Кики, ем шуто...

Македонија 26.07.19 | 10:19

Кои се високите функционери од СДСМ, Кики и Фрики од злосторничкото здружување што рекетирало?!

Аболицираниот Заев ја укина правната држава, стави крај на правото и правдината во Република Македонија. Нашата држава е единствена во Европа во која во затворите има...

Македонија 22.07.19 | 16:29

Героски исцвика пред Кики и Фрики, па се покани на бацирака кај Заев

Иако звучеше застрашувачки колумната во која новинарот Бранко Гроски им даде 48 часа на Кики и Фрики, небаре по истекот на тие два дена ќе го открие нивниот идентитет...

Македонија 20.07.19 | 18:57

Героски со јавна порака до Фрики и Кики – еве што треба да сторите во следните 48 часа!

Откако ниту Зоран Заев, лидерот на СДСМ, ниту генералниот секретар Александар Кирацовски изјавија дека не знаат кои се Кики и Фрики, а Кирацовски дури обвини и дека Барнко...

Македонија 20.07.19 | 11:07

Кики и Фрики се уште се на слобода, Заев ги крие велејќи дека не постоеле

Сè што допре Зоран Заев го претвори во пепел. Неговиот криминоген карактер за три години ја уништи државата, институциите и сите проекти до кои се докопа заедно со своите...

Македонија 20.07.19 | 00:48

Героски: Ај в понеделник ќе ви кажам кои се Фрики и Кики

Новинарот Бранко Героски, кој прв во јавноста излезе со приказната за рекетот, кој се покажа како вистинита, најави дека во понеделник ќе открие кои се Кики и Фрики? Тој...

Вести 19.07.19 | 15:19

За Заев не постојат Кики и Фрики

Премиерот Зоран Заев на денешната прес-конференција посочи дека за него не постојат Кики и Фрики, двајцата високи членови на владејачката СДСМ, кои беа споменувани...

Македонија 19.07.19 | 11:54

ВМРО-ДПМНЕ: Дали Кики и Фрики присуствувале на синоќешниот ЦО на СДСМ?

Зоран Заев е главата на октопод во рекетарската приказна. СДСМ да одговори дали вчера на ЦО присуствувале Кики и Фрики? Зошто Заев ги амнестира од одговорност? Дали...

Македонија 18.07.19 | 15:22

Мицкоски: Како Заев не знае кои се Кики и Фрики, а знае кој бил уценуван?

Главата на криминалниот октопод е Зоран Заев, обвинува лидерот на опозицијата, Христијан Мицкоски коментирајќи ги последните случувања околу аферата „Рекет“, која...

Македонија 17.07.19 | 16:49

Заев не знае кои се Кики и Фрики, Боки 13 се дружел со многу политичари од власта

Обид да избегне конкретен одговор на конкретно прашање – вака може да се прокоментира одговорот на премиерот Зоран Заев на новинарското прашање дали знае кои се...

Македонија 17.07.19 | 13:37

Рекетот на Катица – една од причините зошто не добивме датум за преговори

Случајот со изнудувањето пари од македонски бизнисмени, наводната вмешаност на обвинители и високи политички функционери е една од главните причини за недобивање...

Македонија 16.07.19 | 19:35

ВМРО-ДПМНЕ: Дали и Зоран Заев учествувал во „Рекет“ и колкав процент се двоел?

Зоран Заев е промотор и заштитник на криминалот. Зоран Заев е глава на октоподот. Единствениот три пати аболициран политичар во Европа до вчера ја форсираше и штитеше...

Македонија 16.07.19 | 15:08

Силата на Катица доаѓа од зборовите на Заев: „Не се секирај, се ќе се среди“

– Дали е точно дека силата на Катица Јанева доаѓа од премиерот кој во една прилика и вели „Не се секирај, се ќе се среди“. Каде се Фрики и Кики кои вршеле уцени? Тука се...

Македонија 16.07.19 | 10:39

Дали обвинителството ќе ја спои рекетарската дружина – ќе заминат ли Кики и Фрики кај Коки и Зоки?!

Кои се „Кики” и „Фрики” од рекетарските приказни објавени во медиумите и дали не се приведени само заради тоа што се високи функционери во СДСМ и знаат многу информации...