Ознака: франк рибери
Фудбал 06.07.20 | 21:44

На сопругата на Рибери и украле чанти и накит

Францускиот фудбалер Франк Рибери, кој настапува за Фиорентина, во понеделникот откри дека за време на викендот, додека неговиот тим бил во Парма, неговата куќа била...

Фудбал 28.10.19 | 19:41

Ќе се кае што го турна судијата: Рибери го чека висока казна

Францускиот фудбалер, Франк Рибери доби забрана за настап на наредните три натпревари на Фиорентина во италијанското првенство. За туркање на помошниот судија по завршувањето...

Фудбал 21.08.19 | 12:16

Франк Рибери пристигна во Фиренца

Легендарниот француски крилен напаѓач Франк Рибери денеска пристигна во Фиренца, каде што ќе потпише двегодишен договор со Фиорентина вреден четири милиони евра по...

Фудбал 20.08.19 | 16:57

Италијански медиуми: Рибери ја прифатил понудата на Фиорентина

Долгогодишниот играч на Баерн Минхен, Франк Рибери ја прифатил понудата на Фиорентина, пренесува „Скај Спорт Италија“. Според информациите, 36-годишниот фудбалер треба...

Фудбал 29.07.19 | 15:42

Рибери би можел да остане во Бундеслигата

Легендата на Баерн Минхен, Франк Рибери би можел да ја продолжи кариерата во Бундеслигата и следната сезона. Французинот ја напушти „Алијанц Арена“ ова лето откако...

Фудбал 15.05.19 | 22:12

Рибери се расплака додека Рафиња се збогуваше од Баерн Минхен

Освен легендарната двојка на Баерн М., Франк Рибери и Арјен Робен кои ова лето ќе го напуштат тимот, истото ќе го направи и Бразилецот, Рафиња. Тој во Баерн стигна во 2011...

Фудбал 21.12.18 | 14:19

Рибери на крајот од сенозата го напушта Баерн Минхен

Поранешниот репрезентативец на Франција, Франк Рибери, по завршувањето на сезоната ќе замине од Баерн, потврди генералниот менаџер на клубот од Минхен, Ули Хенес. Рибери...