Ознака: Францеск Фабрегас
Фудбал 07.01.19 | 14:10

Фабрегас во Монако во следните 2,5 години

Шпанскиот фудбалер Цеск Фабрегас следните неколку дена ќе му се приклучи на француски Монако со кој потпишал договор со траење од две и пол години, објави локалното...

Фудбал 05.01.19 | 18:41

Фабрегас со солзи се прости од Челси

Шпанецот Францеск Фабрегас денеска се прости од Челси и од Премиер Лигата. Тој беше капитен и го предводеше тимот во денешниот триумф над Нотингем Форест (2-0), што за...

Фудбал 03.01.19 | 10:57

Фабрегас го најави заминувањето од Премиер лигата

Тимот на Челси не успеа да дојде до 3 бода на вчерашниот натпревар против тимот на Саутемптон на „Стемфорд Бриџ“, а последните 20 минути од оваа средба ги одигра Цеск...

Фудбал 21.12.18 | 13:44

Монако во јануари тргнува по Фабрегас

Шпанскиот фудбалер за врска, Францеск Фабрегас по се излгеда зимскиов преоден рок ќе ја напушти екипата на лондонски Челси. Досега за 31-годишниот Шпанец најголем интерес...

Фудбал 05.12.18 | 23:51

Милан нуди 8 милиони евра за Фабрегас

Раководството на Милан направило понуда во вредност од осум милиони евра за полудефанзивецот на Челзи, Францеск Фабрегас, со цел да го купи уште во јануари. Во последните...