Ознака: Форбс
Фудбал 24.07.19 | 21:43

Највредните два се од САД: „Форбс“ објави листа на најскапите спортски клубови

Списанието „Форбс“ објави листа на најскапите спортски клубови на планетата, а интересно е тоа што англискиот фудбалски клуб Манчестер јунајтед забележа пад и испадна...

Свет 19.04.19 | 11:08

Десетте најбогати Руси тежат милијарди евра, Роман Абрамович дури десетти

Руското издание на магазинот „Форбс“ ја објави годишната листа на 200 најбогати бизнисмени во Русија. Нов лидер на листата најбогати е Леонид Михелсон, главен акционер...

Свет 06.03.19 | 09:52

Бројот на милијардери се намалил за 55 лица

Бројот на милијардери во светот од мината година се намалил за 55 лица, односно 2.153, пишува американскиот магазин „Форбс“, објавувајќи листа на најбогатите луѓе во светот. Најмногу...

Свет 05.03.19 | 23:52

Форбс: Наследничката на „Лореал“ е најбогата жена

Нема посериозни промени на годинашната листа на „Форбс“ за најбогати луѓе на светот, која е објавена денеска. Основачот на „Амазон“, Џеф Безос, и натаму е на првото...

Свет 05.03.19 | 09:53

Форбс: Безос – најбогат маж, Бетенкур Мејерс – најбогата жена

Сопственикот на „Амазон“ Џеф Безос е најбогатиот маж во светот, чиј имот се зголемил за 19 милијарди долари во последната година и сега изнесува 131 милијарда долари,...

Економија 22.02.19 | 11:26

„Форбс“ е неверојатно, па дури и нереално искуство

„Креатив Хаб“ пред една година беше само регистриран бизнис на хартија, а денес сме во Лондон во луксузен хотел ја славиме листата на „Форбс“. Дури и нереално, ова...

Кариера 15.02.19 | 10:23

Аријана и Бојан Коскарови од Македонија на листата „30 под 30“ на Форбс

Аријана Коскарова и Бојан Коскаров од Македонија се најдоа на новата листа „30 под 30“ за 2019 во Европа, која ја прави магазинот Форбс. Братот и сестрата Коскарови го добија...

Економија 29.12.18 | 15:13

Заради економското цунами и црнилата на СДСМ, Македонија паѓа на листата на Форбс за водење бизнис

Црнилата, девастацијата на Република Македонија, ова економско цунами, коруптивност и криминал заради безидејноста на октроираната власт за една намена добија потврда...

Економија 28.12.18 | 10:51

Македонија на 68. место на листата на Форбс на најдобри земји за бизнис

Македонија е рангирана на 68. место на листата на Форбс за водење бизнис, која е составена врз основа на 15 фактори, вклучувајќи имотни права, даноци, технологија, ниво...