Ознака: фонтана
Скопје 22.07.20 | 15:32

Инвеститорот има рок до петок да го урне објектот кај „Мавровка“, тој до вчера уште градеше

Инвеститорот има време до петок да ја урне нелегалната градба која до вчера се градеше на местото на изгореното кафуле „Фонтана“ кај трговскиот центар „Мавровка“. Општинските...

Скопје 21.07.20 | 16:58

Наместо да се руши, на објектот кај „Мавровка“ веќе е поставена и втората армирана плоча

Градежните работници и денеска работат на местото на поранешото кафуле „Фонтана“ пред Трговскиот центар „Мавровка“. Металната тенда од времен карактер, која изгоре...

Калеидоскоп 12.07.20 | 22:43

Разголени девојки се шлапнаа во фонтаната пред Собранието во Белград

Во Белград и во неколку други српски градови деновиве поминаа во знак на протести и судири помеѓу полицијата и демонстрантите. Но, после една таква жестока ноќ, овие...

Скопје 25.06.19 | 13:37

Дали зад одржувањето на фонтаните во Скопје се крие уште една матна зделка?

Сергеј Попов од ВМРО-ДПМНЕ денеска истакна дека градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов одвоил половина милион евра за одржување на фонтаните, кои подолг период ги...

Скопје 25.05.19 | 19:55

Украден механизмот на фонтаните на плоштад?! Ќе се плаќаат 200.000 евра!

Посетата на Папата Францискo која се случи на 7ми месецов, го привлече светското медиумско внимание. Но, на општо изненадување, фонтаните на плоштадот “Македонија”...

Скопје 20.05.19 | 10:22

Површинската фонтана на плоштад нaпoлнета со песок и плoмбиpaна со метални плочи, Петре aбep нeмa да ја среди

Се чини дека посетата на Папата во Македонија Петре Шилегов ја искорисити за да yншити уште една атракција на плоштадот „Македонија“ само затоа што бил нaправен од...

Скопје 24.04.19 | 12:34

Скопје се градеше, а сега се гади

Први мај е пред прагот, а централната фонтана на плоштадот „Македонија“ сѐ уште е прекриена со церада. Минатата година, пак, фонтаната-прскалка беше пуштена во употреба...

Црна хроника 15.02.19 | 14:25

Украле дел од фонтаната на плоштадот „Магнолија“ во Битола

Демонтиран и украден бил дел од фонтаната на плоштадот Магнолија во Битола, информираат од Општина Битола. Во текот на вчерашниот ден, во раните утрински часови во битолската...