Ознака: Фондацијата Конрад Аденауер
Македонија 30.05.21 | 15:18

Интензивната и обемна обука со германската фондација „Конрад Аденауер“ ќе ја преточиме во Собранието, велат од пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ

Денеска го затвораме последниот настан кој што го имаме со германската фондација Конрад Аденауер за обука на целокупната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ. Во овие три...

Македонија 07.05.21 | 15:54

Мицкоски и Пешевска учествуваа на онлајн работилница организирана од Фондацијата Конрад Аденауер

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес (07.05.2021) заедно со претседателката на Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ Жаклина Пешевска и претседателката на Унијата...

Македонија 18.09.20 | 13:05

Европските вредности и стандарди стануваат сѐ подалечни, пратениците треба да ги коригираат политиките на старо-новата влада

Задоволство ми е што после завршениот изборен циклус, и во специфични здравствени околонсти, продолжува динамичната соработка со нашата партнерска организација „Конрад...

Македонија 24.04.20 | 19:50

Дигитална конференција „Современи алатки за политичка комуникација” во организација на „Конрад Аденауер“ и ВМРО-ДПМНЕ

Денес се отвори повеќе дневна дигитална конференција со наслов „Современи алатки за политичка комуникација“, во заедничка организација Политичката Фондација на...

Македонија 04.10.19 | 14:49

Претставникот на Конрад Аденауер до ВМРО-ДПМНЕ: Не не` заборавајте кога ќе дојдете на власт

Претставникот на Фондацијата Конрад Аденауер во Македонија, Јоханес Реј се заблагодари на Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ, како и на партијата за коорганизирањето...