Ознака: Фондација „Конрад Аденауер“
Македонија 24.01.20 | 14:49

Мицкоски – Реј: Вмешаноста на високи државни и партиски функционери на СДСМ во коруптивни афери ја загрозуваат ЕУ-перспективата на Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и меѓународниот секретар Тимчо Муцунски остварија средба со Јоханес Реј, директор на Фондацијата „Конрад Аденауер“...

Македонија 31.10.19 | 19:35

Мицкоски и Муцунски се сретнаа со Дорис Пак

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски заедно со меѓународниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо Муцунски денеска се сретнаа со претседателката на Асоцијацијата...

Македонија 12.10.19 | 17:55

Мицкоски на средба со Волкмар Клајн и Јоханес Рај

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска се сретна со Волкмар Клајн, пратеник во германскиот Бундестаг и директорот на фондацијата „Конрад Аденауер“...

Македонија 03.10.19 | 19:40

Македонија мора да стане место каде што секој млад човек ќе може да гради иднина

Добредојдовте во нашиот прекрасниот град Скопје, каде во текот на следните неколку дена ќе имате можност да разговарате за круцијални прашања поврзани со иднината...

Македонија 19.08.19 | 14:17

Средба на претседателот Пендаровски со Јоханес Реи од фондацијата „Конрад Аденауер“

Претседателот Стево Пендаровски денеска оствари средба со Јоханес Реи, раководител на претставништвото на фондацијата „Конрад Аденауер“ за Македонија и за Косово,...

Македонија 26.02.19 | 22:04

Силјановска Давкова се сретна со директорот на Фондацијата „Конрад Аденауер“ во Македонија

Гордана Силјановска Давкова, професорка по уставно право и политички систем и кандидат на ВМРО ДПМНЕ за претседател на Република Македонија денеска се сретна со Јоханес...