Ознака: Фонд за здравство
Македонија 25.05.21 | 13:42

Двајцата директори на Фондот за здравство купија два автомобили од по 41.300 евра

Од Фондот за здравствено осигурување пред неколку дена се подновиле со две возила, за што биле издвоени 82.600 евра, или едно возило било набавено по цена од 41.300 евра. Според...

Здравје 21.05.21 | 19:32

Проблеми со телефонската линија на Фондот за здравство: Граѓаните не можат да пријават проблем

Фондот за здравствено осигурување ги повикува граѓаните да пријават проблем, но бројот кој го нудат за контакт е непостоечки. Граѓаните се жалат дека не можат да стапат...

Македонија 15.02.21 | 23:06

Aко сакате да ве вработат во Фонд за здравство треба да имате ликовна академија

Професорката Ана Павлова Данева на Фејсбук коментира за вработувањата што се прават во државните установи.Конкретно, се работи за Фондот за здравство кој вработува...

Македонија 24.09.20 | 17:13

Мухамед Зеќири седнува во директорската фотеља во Фондот за здравство

Мухамед Зеќири ќе биде новиот директор на Фондот за здравствено осигурување, неофицијално дознава Фокус. Според информациите на медиумот, се очекува во наредната недела...

Македонија 13.09.20 | 12:22

Ова се директорските места: ДУИ ќе раководи со БЈБ, Финансова полиција, Фондот за здравство

Според договорот Заев-Ахмети, коалициските партнери во владата, ДУИ ги превзема од СДСМ и Бирото за јавна безбедност во МВР, како најважна оперативна позиција во полицијата,...

Македонија 05.05.20 | 14:30

„Република“ дознава: Ден Дончев си поднесе оставка од директор на Фондот за здравство

Ден Дончев си поднесе оставка од местото директор на Фондот за здравство, дознава „Република“. Тој како причина за оставката наведува здравствени и семејни причини....

Здравје 02.04.20 | 13:24

Третманот на сите болни од Ковид-19 паѓа на товар на Фондот за здравство

Проблемот со здравственото осигурување на невработените како и лицата кои се отпуштаат, Фондот за здравствено осигурување го има предвидено и е предложено решение...

Македонија 24.05.19 | 15:53

Aлијанса за Албанците: Нов скандал, Фондот за здравство цените за операции на срце ги договара во четири очи

Од сигурни извори дознавме дека Фондот за здравство во четири очи ги зголемил референтните цени на кардиохируршките операции за 15-30%, со оправдување дека овој потег...