Ознака: фламинго
Калеидоскоп 15.08.20 | 09:39

Пет розеви фламинга во посета на Преспанското Езеро

Утрово на Преспанското езеро се забележани пет розови фламинга кои најверојатно одмораат од патот за каде што тргнале, соопштија од Македонското еколошко друштво (МЕД). Птиците...

Економија 12.06.20 | 13:10

Казино „ФЛАМИНГО“ хотел Гевгелија донираше медицинска опрема oд 20.000 евра на Општата клиничка болница во Гевгелија

Општествената одговорност во време на пандемија која е закана по општественото здравје е должност на секого, поединец или компанија. Истата може да се постигне преку...

Скопје 11.06.20 | 10:15

Се отвора живеалиштето на фламинга во Зоолошка градина

Денеска ќе биде отворено живеалиштето за фламинга во Зоолошка градина Скопје. Овој проект е изработен со поддршка на градот Скопје и направено е едно од најубавите...

Скопје 08.04.20 | 20:33

15 фламинга пристигнаа во ЗОО Скопје

15 фламинга пристигнаа во Зоолошката градина во Скопје. Фламингата се млади, на возраст кога ја немаат достигнато розовата боја, специфична за карипски фламинга. Преку...

Фудбал 23.11.19 | 22:39

Ана е бомба: Најпознатата бразилска навивачка е Србинка

Вечерва се игра финалето на Купот Либертадорес помеѓу Фламинго и Ривер Плата.Страст, емоции, тензии на јужноамерикански начин. Сето тоа е надополнето со жестоко навивање....

Патувања 17.08.19 | 20:59

Би платиле ли 100 евра за да влезете на оваа плажа?

Единствената приватната плажа во Аруба е иделана локација за летнен одмор со тиркизно сино море, прекрасен бел песок, а најпозната е по тоа што нуди дружење со егзотични...