Ознака: физички напад
Црна хроника 22.08.19 | 15:27

Вработена на Токсикологија ноќеска нападната на работно место

Ноќеска околу 03 часот во СВР Скопје, Х.Ј. (38) од Скопје пријавила дека истиот ден околу 02.30 часот во Комплексот клиники „Мајка Тереза“, во Одделот за токсикологија, додека...

Црна хроника 20.08.19 | 20:15

Зошто Боки 13 и неговиот татко не се обвинети за напад на свештеник на МПЦ?

Скромно семејство на свештеник на најголем христијански празник е жртва на насилници, а како што ќе покаже времето и на моќни фигури од светот на шоу бизнисот, политиката...

Црна хроника 20.08.19 | 17:40

Момче од Батинци претепано од тројца соселани

Синоќа во СВР Скопје било пријавено дека во с. Батинци, скопско, Н.С. (27), Д.Ф. (26) и Е.Д. (23), сите од с. Батинци, физички го нападнале А.Е. (25) од с. Батинци. Сочинети записници...

Црна хроника 30.07.19 | 15:40

Три лица нападнале кумановка среде бел ден во Ченто

Вчера во СВР Скопје, Р.К. (30) од Куманово пријавила дека истиот ден околу 14 часот на улицата “Методија Андонов Ченто“ била физички нападната од Ш.Р., И.Р. и С.Р. од Куманово. Се...

Црна хроника 25.07.19 | 13:50

МВР со детали за инцидентот во кој беше нападната жена на скопска крстосница

Повеќе домашни медиуми го објавија видеото на кое се гледа како машко лице напаѓа жена на крстосница во Скопје, по што таа паѓа на земјата. Од МВР за „Република“ информираа...

Црна хроника 05.07.19 | 12:34

Турчин нападнат и ограбен вчера на автопатот Табановце – Куманово

Две лица нападнале и ограбиле турски државјанин вчера на бензинска станица на автопатот Табановце – Куманово, соопшти денеска СВР Куманово. Разбојништвото во кумановската...

Црна хроника 28.06.19 | 15:43

Млада скопјанка нападната во кафеана во Аеродром

Во средата околу 20 часот во Полициската станица Аеродром, Е.К. (23) од Скопје пријавила дека околу 21 часот во угостителски објект на ул. „Методија Шаторов Шарло“, општина...

Црна хроника 26.06.19 | 18:04

Маж нападнал 17-годишно девојче во Скопје

Во понеделникот во СВР Скопје, Р.С. (52) од Скопје пријавила дека на улица „Хаџи Јован Шишков“ нејзината 17- годишна внука била физички нападната од М.Ф. (35). Сочинет записник...

Црна хроника 25.06.19 | 13:53

Момче нападнато од неколку лица вчера во Струга

Во текот на вчерашниот ден на паркинг на улицата „Маршал Тито“ во Струга, нарушен бил јавниот ред и мир со насилство извршено од неколку лица врз Д.А. (27) од струшкото...

Црна хроника 21.06.19 | 17:17

Тинејџер синоќа нападнат од неколку лица во Автокоманда

Синоќа околу 21 часот во СВР Скопје, Љ.Ж.М. (48) од Скопје пријавила дека на ул. „16 та Македонска Бригада“, населба Автокоманда, нејзиниот 17 годишен син бил физички нападнат...

Црна хроника 19.06.19 | 15:39

Четири вработени во „Паркови и зеленило“ нападнале свој колега

Вчера околу 13 часот во СВР Скопје било пријавено дека во просториите на ЈП „Паркови и зеленило“ на ул. „Орце Николов“, по претходна вербална расправија, четири лица...

Црна хроника 19.05.19 | 21:09

Тргнале да бегаат од такси, едниот се вратил и го нападнал таксистот

Вчера околу 04 часот во Полициското одделение Петровец, А.Ј. (31) од Скопје пријавил дека во населба Илинден бил физички нападнат од непознато лице. Според пријавеното,...

Црна хроника 13.05.19 | 15:30

Скопјанец нападнат во Шутка: Му ги испрскале очите, па со остар предмет го проболе во вратот

Синоќа околу 22 часот во СВР Скопје било пријавено дека во населбата Шуто Оризари, Е.И. (20) од Скопје бил нападнат од повеќе непознати лица. Според пријавата, најпрвин едно...

Црна хроника 11.05.19 | 15:50

Скопјанец нападнат од 4 момчиња пред поликлиника Ченто, избегале со „Рено“

Ноќеска околу 02 часот, Б.Л. (22) од Скопје пријавил дека околу 01 часот пред поликлиниката Ченто, физички бил нападнат од страна на четири непознати лица кои што повеќе пати...

Црна хроника 10.05.19 | 15:41

Пијани прилепчани со нож, дрва и секири нападнале цело семејство

НККР – Прилеп поднесе кривична пријава против Р.А. (19), С.А. (36), С.А. (41) и С.А. (18), сите од Прилеп поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “насилство“. Завчера...

Црна хроника 06.05.19 | 15:03

Старец нападнат и ограбен од три лица во Центар, завршил на Клиника

Вчера попладне во СВР Скопје, Т.Д. (88) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 12 часот на бул. „11-ти Октомври“, општина Центар, три лица извршиле разбојништво над него...

Црна хроника 02.05.19 | 15:38

Четири момчиња вчера завршиле во станица, нападнале двајца тинејџери во автобус

Синоќа околу 20 часот во СВР Скопје било пријавено дека во автобус кој сообраќал од Транспортен Центар кон населба Ченто, бил нарушен јавниот ред и мир. Според пријавеното,...

Црна хроника 18.04.19 | 15:21

Скопјанка вчера нападната од соседот, со возило на Брза помош пренесена на Клиника

Вчера попладне во СВР – Скопје Н.Д.Т. (38) од Скопје пријавила дека на булеварот “Црвена Армија“, по претходна вербална расправија, била физички нападната од соседот...

Црна хроника 28.03.19 | 11:08

Завршил во притвор: Старец ја претепал 91-годишната сопруга

Физички напад бил пријавен во Кривогаштани каде 85 – годишен старец ја нападнал својата сопруга која има 91. година. На 26 март пријавено е дека 91-годишната Е.П. од селото...

Црна хроника 27.03.19 | 15:19

Го удрил со комбе, па го нападнал со уште две лица

Вчера околу 14 часот во Полициската станица Чаир, Е.Б. (27) од Скопје пријавил истиот ден околу 11 часот, додека се движел по улицата „Гвадалахара“, бил удрен од комбе кое...