Ознака: Филип Живојиновиќ
Сцена 14.05.19 | 15:38

Филип ја изневерувал Пријовиќ: Плачела, се гушела, го викала, тој не и одговарал

Пеачката поради синот Александар поминала преку неверството, но на Филип тоа никогаш нема да му го прости. Филип Живојиновиќ је изневерувал Александра Пријовиќ со една...

Естрада 23.03.19 | 15:09

За да не го резили Филип, ги батали ромските свадби

Александра Пријовиќ ја почнала пејачката кариера пред 8 години, во „Ѕвездите на Гранд“. Почетната популарност ѝ донела многу тезгу, па искуството го калела и со настапи...

Естрада 07.03.19 | 07:04

Првите фотографии од болницата – Александар центар на светот во семејството Живоиновиќ

Пејачката Александра Пријовиќ се породи денеска на 6. март. Таа и нејзиниот сопруг Филип Живојиновиќ за првпат станаа родители. Добија син, кој го крстија Александар. Пријовиќ...

Естрада 06.03.19 | 20:29

За раѓањето на внукот Брена наздрави на неверојатен начин

Пејачката Лепа Брена не ја крие радоста дека нејзиниот посинок Филип стана татко. Во изјава за Блиц Брена рекла дека е одушевена од добрата вест, па еуфорично прознала...

Естрада 06.03.19 | 18:49

Мајката на Филип Живојиновиќ се огласи откако тој стана татко

Александра Пријовиќ и Филип Живојиновиќ денеска по прв пат станаа родители, а пејачката на свет го донесе нивниот син Александар. Семејството Живојиновиќ се збогати...