Ознака: филип талески
Ракомет 18.04.22 | 09:07

Талески: Побарав од Кире да ме стави во игра на крајот и постигнавме гол

На последните мечеви гледаме еден „нов“ Филип Талески.Веќе не се плаши да шутне, има поголема самодоверба а тоа призна и самиот тој по победата над Чешка. Изгинавме...

Ракомет 13.04.22 | 23:22

Талески: Можевме да завршиме голема работа во Чешка, но прокоцкавме многу во финишот

Репрезентативниот бек, Филип Талески вели дека можеа да завршат добра и голема работа уште во Злин, но дека ја прокоцкаа во последните дваесетина минути. Можевме и тука...

Ракомет 15.01.22 | 20:07

Талески по поразот од Црна Гора: Срамно!

Македонската мaшка ракометна репрезентација не успеа да дојде до посакуваниот триумф на Европското првенство кое е во тек. Црна Гора беше селекција против која се надевавме...

Ракомет 13.01.22 | 18:07

Погледнете го голот на Филип Талески со кој Македонија го отвори Европското првенство

Левиот бек на македонската ракометна репрезентација, Филип РТалески, го постигна првиот гол на Европското првенство. Во третата минута од дуелот против Словенија, Талески...

Ракомет 09.07.20 | 18:05

Филип и Џомба добредојдовте во европскиот шампион

Екипата на Вардар 1961 попладнево презентираше две засилувања за новата сезона. Двајца репрезентативци на Македонија во новата сезона ќе го носат „црвено-црниот“ дрес...

Ракомет 22.05.20 | 17:14

Филип Талески потпиша договор со „Вардар“

Најталентираниот македонски ракометар Филип Талески потпишал едногодишен договор со ракометниот клуб „Вардар“. Информацијата ја потврдил и новиот спонзор Михајло...

Ракомет 20.05.20 | 20:14

Филип Талевски е нов играч на Вардар?!

До крајот на неделава Филип Талевски треба да стави 2 годишен договор со Рк Вардар 1961. Германски Балинген и Филип Талевски ја завршија соработката по една сезона, нашиот...

Ракомет 10.01.20 | 22:53

Талески: Oва треба да ни биде поука

Играчот на натпреварот Филип Талески вели дека од мечот со Украина мора да се извлече поука и оти не смееме да си дозволиме таков пад во последните десет минути. Не може...

Ракомет 20.08.19 | 19:05

Филип Талески повеќе не е ракометар на Рајн-Некар Левен

Македонскиот ракометен репрезентативец, Филип Талески денеска спогодбено го раскина договорот со поранешниот германски шампион, Рајн Некар Левен. Тој останува во...

Ракомет 02.08.19 | 14:54

Македонскиот репрезентативец во улога на младоженец

Дваесет и тригодишниот Филип Талески во јуни лани се ожени со Ена Секуловска во неговиот роден град Крушево. Точно една година откако македонскиот ракометен репрезентативец...

Ракомет 24.06.19 | 11:24

Викенд за свадби и свршувачки кај рaкометарите

Изминатиот викенд помина во знакот на свадби и свршувачки меѓу македонските спортисти. Точно една година откако македонскиот ракометен репрезентативец Филип Талески...

Ракомет 11.04.19 | 00:05

Талески: Тие што нè плукаа, тие нè мотивираа

Филип Талески беше еден од играчите кои ја превзема одговорноста и во последните десет минути од мечот постигна четири погодоци, сите во клучни моменти. Прашан дали...

Ракомет 10.02.19 | 13:04

Талески со ќерката Софија на терен

Ракометарот Филип Талески, кој е член на германскиот Рајн Некар Левен, стана татко на малата Софија која очигледно е гордост на тато. Тој на теренот ја поведе со себе...

Ракомет 14.01.19 | 18:35

Македонија напаѓа и со бебешка репрезентација

Ракометарот Филип Талески ја има најважната поддршка. И како што се вели, во животот на мажите најважни се три жени, а тоа се мајката, сопругата и ќерката. Во Минхен дојде...

Ракомет 14.01.19 | 18:21

Талески ја има најголемата поддршка вечерва

Ракометарот Филип Талески ја има најважната поддршка. И како што се вели, во животот на мажите најважни се три жени, а тоа се мајката, сопругата и ќерката. Во Минхен дојде...

Ракомет 13.01.19 | 15:48

Талески: Мечот со Хрватска е клучен

Ракометниот репрезентативец Филип Талески смета дека утрешниот меч со Хрватска (18 часот) ќе биде клучен за натамошниот пласман на Светското првенство во ракомет кое...

Ракомет 10.01.19 | 12:56

Филип Талески на СП со специјално дизајнирани патики

Македонскиот ракометен репрезентативец Филип Талески, во специјално дизајнирани патики ќе ги игра натпреварите на Светското првенство кое вечерва ќе започне во Данска...