Ознака: филип талески
Ракомет 09.07.20 | 18:05

Филип и Џомба добредојдовте во европскиот шампион

Екипата на Вардар 1961 попладнево презентираше две засилувања за новата сезона. Двајца репрезентативци на Македонија во новата сезона ќе го носат „црвено-црниот“ дрес...

Ракомет 22.05.20 | 17:14

Филип Талески потпиша договор со „Вардар“

Најталентираниот македонски ракометар Филип Талески потпишал едногодишен договор со ракометниот клуб „Вардар“. Информацијата ја потврдил и новиот спонзор Михајло...

Ракомет 20.05.20 | 20:14

Филип Талевски е нов играч на Вардар?!

До крајот на неделава Филип Талевски треба да стави 2 годишен договор со Рк Вардар 1961. Германски Балинген и Филип Талевски ја завршија соработката по една сезона, нашиот...

Ракомет 10.01.20 | 22:53

Талески: Oва треба да ни биде поука

Играчот на натпреварот Филип Талески вели дека од мечот со Украина мора да се извлече поука и оти не смееме да си дозволиме таков пад во последните десет минути. Не може...

Ракомет 20.08.19 | 19:05

Филип Талески повеќе не е ракометар на Рајн-Некар Левен

Македонскиот ракометен репрезентативец, Филип Талески денеска спогодбено го раскина договорот со поранешниот германски шампион, Рајн Некар Левен. Тој останува во...

Ракомет 02.08.19 | 14:54

Македонскиот репрезентативец во улога на младоженец

Дваесет и тригодишниот Филип Талески во јуни лани се ожени со Ена Секуловска во неговиот роден град Крушево. Точно една година откако македонскиот ракометен репрезентативец...

Ракомет 24.06.19 | 11:24

Викенд за свадби и свршувачки кај рaкометарите

Изминатиот викенд помина во знакот на свадби и свршувачки меѓу македонските спортисти. Точно една година откако македонскиот ракометен репрезентативец Филип Талески...

Ракомет 11.04.19 | 00:05

Талески: Тие што нè плукаа, тие нè мотивираа

Филип Талески беше еден од играчите кои ја превзема одговорноста и во последните десет минути од мечот постигна четири погодоци, сите во клучни моменти. Прашан дали...

Ракомет 10.02.19 | 13:04

Талески со ќерката Софија на терен

Ракометарот Филип Талески, кој е член на германскиот Рајн Некар Левен, стана татко на малата Софија која очигледно е гордост на тато. Тој на теренот ја поведе со себе...

Ракомет 14.01.19 | 18:35

Македонија напаѓа и со бебешка репрезентација

Ракометарот Филип Талески ја има најважната поддршка. И како што се вели, во животот на мажите најважни се три жени, а тоа се мајката, сопругата и ќерката. Во Минхен дојде...

Ракомет 14.01.19 | 18:21

Талески ја има најголемата поддршка вечерва

Ракометарот Филип Талески ја има најважната поддршка. И како што се вели, во животот на мажите најважни се три жени, а тоа се мајката, сопругата и ќерката. Во Минхен дојде...

Ракомет 13.01.19 | 15:48

Талески: Мечот со Хрватска е клучен

Ракометниот репрезентативец Филип Талески смета дека утрешниот меч со Хрватска (18 часот) ќе биде клучен за натамошниот пласман на Светското првенство во ракомет кое...

Ракомет 10.01.19 | 12:56

Филип Талески на СП со специјално дизајнирани патики

Македонскиот ракометен репрезентативец Филип Талески, во специјално дизајнирани патики ќе ги игра натпреварите на Светското првенство кое вечерва ќе започне во Данска...