Ознака: филип лазаров
Ракомет 02.06.19 | 21:56

Филип Лазаров: Има заслужни, позаслужни и најзаслужни – фала ти, КАПЕТАНЕ!

Поранешниот капитен на Вардар, Филип Лазаров, кој од Келн ги бодреше „црвено-црните“, им ја честита победата на поранешните сотимци, но му се заблагодари само нему,...

Живот 29.04.19 | 08:12

Филип Лазаров доби втор син

Македонскиот ракометар Филип Лазаров доби втор син. Марко се родил на Велигден, објави Филип на фејсбук. „Фала ти Господе што на овој ден, на најголемиот христијански...

Ракомет 10.01.19 | 19:52

Филип Лазаров очекува победа против Јапонија

Македонија својот старт на СП во Германија и Данка ќе го има против ракометарите на Јапонија. Средба се игра петок 15ч а еден од најискусните Филип Лазаров е оптимист...

Ракомет 08.01.19 | 12:50

Ацо Јоновски им стана тренер на Диви и Филип Лазаров

Поранешниот македонски ракометен репрезентативец Ацо Јоновски стана новиот тренер во Ратигнер. Германскиот клуб минатата недела го смени тренерот Халид Кан, што во...