Ознака: филип филиповски
Естрада 24.09.21 | 12:24

Лила за роденденот на Филип: син, другар, поддршка, заштитник веќе 27 години…

Еден живот една љубов…син, другар, поддршка, заштитник веќе 27 години…ете затоа сум толку силна, вели Лила Филиповска за нејзиниот син Филип, кој денеска полни 27 години. Најсреќен...

Црна хроника 03.12.19 | 11:51

Синовите на Цветковски наскоро во суд за нападот врз полицаецот Филиповски во дискотеката во Марино

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд Скопје поднесе обвинителен акт против две лица, од кои едниот обвинет се гони за кривично...

Црна хроника 13.04.19 | 18:24

Не се чувствувам безбедно додека напаѓачите се слободни

Животот ми го променија целосно, заслужуваат казната да ги стигне, таа вечер беше брутална и крвничка, вели пред камерата на ТВ24, полицаецот Филип Филиповски кој беше...

Црна хроника 26.03.19 | 15:37

Таткото на прободениот полицаец открива: Осомничените се обиделе да побегнат и направиле сообраќајка

Таткото на Филип Филиповски, кој остана без еден бубрег и слезина откако во петокот навечер беше крвнички нападнат пред ноќен клуб во Марино, Гоце Филиповски, пред камерата...