Ознака: Филип Додевски
Останати спортови 09.09.19 | 19:17

Пилотот во авионот му честиташе на Филип Додевски, кој го освои бронзениот медал на ЕП во олимписко таеквондо

Филип Додевски кој освои бронзен медал на официјалното европско првенство до 21 година во олимписко таеквондо кое се одржува во Шведска денеска беше поздравен од екипажот...

Останати спортови 09.09.19 | 16:46

Изненадување за Филип Додевски во авионот со кој ја носи титулата во Македонија

Филип Додевски, кој освои бронзен медал на официјалното европско првенство до 21 година во олимписко таеквондо кое се одржува во Шведска, денеска беше поздравен од екипажот...

Останати спортови 08.09.19 | 18:53

Мицкоски му ја честиташе бронзата на Додевски: Македонија е горда на вас момци!

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО ДПМНЕ му го честиташе освојувањето на бронзениот медал на Европското првенство (ЕП) во теквондо на младиот Филип Додевски. Мицкоски...