Ознака: Филип Андов Сокол
Македонија 17.10.21 | 19:44

Директорот на затвopoт „Шутка“ фаќа гласач за гуша

Директорот на затворот во Шутка, претходно советник на премиерот Зоран Заев, Филип Андов попознат по прекарот Соколо попладнево е снимен како напаѓа гласач пред гласачко...

Црна хроника 17.01.21 | 18:27

Расипана греалка запали соба во затврот во Шутка

Во отвореното оделение во затворот Шутка во соба која престојуваат 2 лица, но во тој момент не биле таму настанал мал пожар. Во 21:15 часот од затворската полиција било...

Македонија 01.01.21 | 15:58

ВМРО-ДПМНЕ: Каква е вмешаноста на екс советникот на Заев, Сокол во инцидентот со полицијата во Кисела Вода кој се крие од јавноста

Вчера повеќе медиуми пренесоа дека по завршувањето на работното време на угостителските објекти во Кисела Вода дошло до инцидент каде вербално, со пцости и вулгарности...

Црна хроника 01.01.21 | 08:35

Близок партиски човек на Заев дел од инцидент со полицијата во Кисела Вода

Доцна попладнето во текот на вчерашниот ден во кафулето „Манго“ во населбата Кисела Вода, се случил инцидент, при што дел од гостите грубо им се спротивставиле на полициски...