Ознака: фијат цаноски
Македонија 01.08.21 | 22:05

Цаноски: ДУИ беа подготвени и на моја ликвидација ако прогласев победа во Струга во 2009 година

Во ексклузивното интервју за неделникот „Фокус“, Фијат Цаноски ги објаснува случувањата за локалните избори во 2009 година, кога иако водеше во првиот круг во трката...

Македонија 20.07.21 | 23:33

Пред утрешното рочиште за рушењето на „Космос,“ Цаноски најави дека се повлекува од политиката

Фијат Цаноски си поднесе оставка од лидерската позиција на Партијата за Европска Иднина, а со тоа се повлекува и од политичката сцена, дознава „Фокус“.   Оваа политика...

Скопје 08.07.21 | 08:03

Профитот би бил 1.8 милиони евра: Oпштина Гази Баба сака паркингот на Цаноски во „Космос“ да му го пренамени во деловен простор

Советот на општина Гази Баба денеска ќе одржи седница на која на дневен ред ќе биде објектот Космос на Фиат Цаноски. Конкретно, намерата на општината е на Цаноски споротивно...

Македонија 22.06.21 | 10:01

Грчев му пресуди на Цаноски: „Космос“ се гради спротивно на одобрение, посочил тој во 2011 година

Стручното мислење дадено од страна на архитектот и професот Мирослав Грчев, докажува дека објектот „Космос“ на бизнисменот Фијат Цаноски бил граден спротивно на одобрението....

Македонија 17.04.21 | 11:54

Братот на Фијат Цаноски до Костадинов: Торбешки глас за вас НЕ!

Бизнисменот Томор Цаноски, брат на бизнисменот и политичар Фијат Цаноски, реагираше на пораката на портпаролот на СДСМ и пратеник Костадин Костадинов, од Собранието...

Македонија 01.12.20 | 14:39

Случај „ТНТ“: Цаноски многу работи потпишувал ама не може да се сети конкретно што

Бизнисменот Фијат Цановски, како оштетен во случајот „ТНТ”, денеска во Кривичниот суд даде исказ како сведок предложен од страната на одбраната. Обвинетиот Тони Трајковски,...

Македонија 26.11.20 | 11:42

Цановски не сакаше да одговори дали ги има доплатено комуналиите за „Космос“

Бизнисменот Фијат Цановски комуналиите за изградба на објектот „Космос“ ги плаќал на рати. Тој рече дека пред да добие дозвола за градба платил две-три рати однапред...

Македонија 26.11.20 | 11:13

Трајковски: Цаноски добро знаеш што и како се гради во „Космос“

Поранешниот градоначалник на Гази Баба Тони Трајковски денеска во случајот „ТНТ“ го испрашуваше бизнисменот Фијат Цаноски. Трајковски истакна дека Цаноски добро...

Македонија 09.01.20 | 18:22

Пандов: Темелно и од корен ќе биде истресен секој еден што учествувал во овие политички монтирани процеси

Додека во Македонија народот во грч и со нетрпрние го очекува продолжувањето на судењето за „Рекет“, во кое Боки детално ќе ѝ појасни на македонската јавност која била...

Македонија 08.01.20 | 13:56

Како утврдивте дека 50-те милиони евра отштета за Фијат Цаноски се највисок приоритет во македонското судство?

Адвокатот Јовица Страшевски денеска првпат му се обраќа на претседателот на Кривичниот суд Иван Џолев, непосредно по отвореното писмо на судот, во кое судот бара да...

Македонија 23.12.19 | 09:30

Испит за македонското судство: Ставрев подготвен да изврши упад во одбраната за да го оконча „ТНТ“?

Дали случајно или не седницата на која треба да се изгласаат судии за Апелацискиот суд, но Судскиот совет ја закажал за 25 декември, ден откако ѝ завршува мандатот на...

Македонија 20.12.19 | 22:04

Ставрев го одложи „Монструм“, па 12 часа се изживуваше врз Јанакиески за дивоградбата на Цаноски

Доцна вечерва, по 20:30 часот, заврши маратонското рочиште за предметот ТНТ на СЈО, во кое на прашањата на адвокатите од 12 часот со паузи одговараше обвинетиот Миле Јанакиески. Бранителите...

Црна хроника 19.12.19 | 13:14

Јанакиески за ТНТ: Немам потпишано ливче

Поранешниот министер, Миле Јанакиески денеска во судница изјави дека тој нема потпишано ливче за овој предмет, додека се чекаа решенијата за адвокатите по службена...

Македонија 19.12.19 | 10:28

Убијците од Смилковско може да здивнат: Скандалозно одложување на „Монструм“ за да му се даде приоритет на „ТНТ“

Денешното рочиште за случајот „Монструм“ е одложено доцна синоќа поради проценката на судијата Огнен Ставрев дека е поважно денес итно да продолжи судењето за предметот...

Македонија 02.12.19 | 13:00

Вработен во „ФИНЕ“ потврди дека „Космос“ е дивоградба

Сведок во случајот „ТНТ“, кој бил вработен во компанијата „ФИНЕ“, на денешното рочиште пред судот рече дека тој заедно со основачот на компанијата Фијат Цаноски и...

Македонија 09.09.19 | 16:13

Доверливи информации од безбедносна служба незаконски биле изнесувани за со нив да се уценува познат бизнисмен

И повторно медиумите и социјалните мрежи вријат со нов скандал поврзан со рекетарскиот октопод, ова денеска на прес-конференција го истакна Наум Стоилковски од ВМРО-ДПМНЕ. Според...

Македонија 09.09.19 | 09:45

На кој телефон се најдени пораките: Дали е точно дека Боки му носел „парчиња“ на бизнисменот, а Заев знаел за тоа?

Кодирани пораки, непрецизни информации на ниво на шпекулации и недоволно храброст да се објават вистинските податоци. Дали тоа се прави со намера да се дефокусира јавноста...

Македонија 08.09.19 | 12:58

Героски: Познат скопски бизнисмен рекетиран со снимки на кои е со малолетнички, а знаел и некој кој не е Бекам

Новинарот Бранко Героски на својот Фејсбук профил, повторно посочи нови детали за аферата „Рекет“ што ја тресе Македонија. Героски алудира на тоа кој ги украл снимките,...

Македонија 15.06.19 | 11:07

Инфомакс: „ФОН“ е дивоградба, Фијат Цаноски продолжува со пpeкpшyвaњeто на зaкoните – „ФОН“ бил бecпpaвно изграден, „Космос“ одново бecпpaвнo се гради

Објектот на „Космос“ повторно е во полн eк на изградба согласно cтapoто oдoбpeние за градба, но се гради спpoтивнo на истото, па наместо -3 ката, Цановски повторно гради само...

Македонија 16.01.19 | 15:32

Фијат Цаноски бара 16 милиони евра за душевна болка

Бизнисменот Фијат Цаноски кому му беше срушен објектот Космос, својата душевна болка ја проценил на 16 милиони евра. Вакво побарување Цановски изнел на рочиштето за...