Ознака: Фени индустри
Македонија 01.02.21 | 22:45

Тасева: Пресудата за „Фени“ е директен атак врз Транспаренси Македонија заради извештајот кој што го пренесовме

Пресудата од тужбата за кревета против Транспаренси интернешнал Македонија и кон мене лично, добиени по прес-конференција за случајот „Фени“, произлегоа веднаш откако...

Македонија 14.02.20 | 17:40

Зошто ЈО досега не постапи за аферите Фени и Те-То, Леонардо… – ако СДСМ не знае, амбасадите знаат

Кога се донесуваше Законот за СЈО, амбасадорите на странските држави за кои зборувате, аплаудираа. Кога се формира СЈО, се фотографираа. Но, кога се распадна, срамот го...

Црна хроника 01.04.19 | 11:59

Интерпол распиша потерница по поранешниот директор на „Фени Индустри“

Поранешниот директор на „Фени Индустри“, Јусуф Миракхмедов, се бара со меѓународна потерница во соработка со Интерпол. Миракхмедов за директор во Фени беше поставен...