Ознака: Фелисити Хафман
Калеидоскоп 22.10.19 | 10:46

Први снимки од Хафман во затвор, очајната домаќинка одвај препознатлива

Фелисити добила една година надзор по излегувањето од затвор, плус 250 часа социјално-корисна работа. Славната актерка Фелисити Хафман (56) служи затворска казна во Даблин,...

Калеидоскоп 16.09.19 | 11:11

„Очајната домаќинка“оди во затвор: „Нема оправдување за она што го направив“

Актерката Фелисти Хофман која се прослави со улога во серијата „Очајни домаќинки“ ќе оди во затвор на две недели поради давање на мито од 15. 000 долари за да нејзината...

Калеидоскоп 14.09.19 | 10:22

Очајна домаќинка осудена на 14 дена затвор за давање поткуп

Познатата американска актерка Фелисити Хафман, ѕвезда на серијата „Очајни домаќинки“, денеска е осудена на 14 дена затвор заради вмешаност во афера со давање поткуп...

Калеидоскоп 29.05.19 | 17:30

„Очајната домаќинка” оди во затвор: Од луксуз во актерскиот живот до чистење на тоалети

Американската актерка Фелисити Хафман (56) одлучи да се нагоди со обвинителството и, како што рече, „да прифати сè што ќе ѝ донесе судењето“. А тоа би значело, ако биде...