Ознака: Фејзи Азири
Македонија 28.09.23 | 08:31

Двајца осуденици од „Монструм“ на слобода ако помине Законот за амнестија, Косово уште одбива да го екстрадира терористот Демири

Хаки и Фејзи Азири, двајцата осудени за помагање во случајот „Монструм“, ќе се најдат на слобода со новиот закон за амнестија на Кренар Лога, доколку законот помине...

Македонија 23.02.21 | 12:18

Фејзи Азири имал докази кој ги нарача убиствата кај Смилковско, бара Русковска и Јовески да го посетат во Шутка

Обвинетиот Фејзи Азири, пред судот, ги повика јавниот обивнител Љубомир Јовески, и јавната обвинителка за организиран криминал Вилма Русковска да го посетат во затворот...

Црна хроника 13.11.20 | 18:57

Определен притвор за двајца обвинети во „Монструм“

Од вечерва во притвор во Шутка се обвинетите во „Монструм” Фејзи Азири и Агим Исмаиловиќ, чиј брат е се уште е во бегство, заедно со Алил Демири за монструозното убиство...

Црна хроника 20.12.18 | 11:48

Обвинетиот Азири како „експерт“ за оружје ги испрашува вештаците во „Монструм“

Фејзи Азири, еден од обвинетите во случајот „Монструм“ веќе два час денеска во Кривичниот суд ги испрашува вештаците од Судска медицина и балистите од МВР. Азири имаше...