Ознака: федерико киеза
Фудбал 10.01.22 | 13:31

Италија ослабена ќе ја пречека Македонија: Киеза нема да игра шест месеци поради повреда на коленото

Лекарскиот преглед ја потврди повредата на лигаментите на коленото кај напаѓачот на Јувентус, Федерико Киеза. Медицинските испитувања покажале дека фудбалерот ќе...

Фудбал 14.07.21 | 13:56

Челзи нуди 100 милиони евра за Киеза

Премиерлигашот Челзи е заинтересиран за ангажман на италијанскиот репрезентативец и фудбалер на Јувентус, Федерико Киеза. Лондонскиот клуб контактирал со Јуве и понудил...

Фудбал 12.01.21 | 16:22

Ова се десетте најскапи италијански фудбалери

Специјализираниот портал за трансфери „трансфермаркт“ ги претстави најскапите италијански фудбалери во моментот. Топ 10 изгледа вака спорт „transfermarkt com“ изгледа вака: 1.Џанлуиџи...

Фудбал 22.12.18 | 21:35

Со евроголот на Киеза, Фиорентина го совлада Милан на Сан Сиро по пет години

„Росонерите“ испаднаа од топ четири откако попладнево пред своите фанови загубија во дуелот со Фиорентина. Избраниците на Гатузо креираа неколку добри шанси, но исто...