Ознака: фалсификувани пари
Црна хроника 23.09.19 | 15:40

Битолчанец со „фалц“ евра платил мобилен телефон

СВР Битола поднесе кривична пријава против А.Б. (40) од Битола поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување пари“. На 21.05.2019 околу 13 часот...

Црна хроника 19.07.19 | 15:00

Внимавајте, во промет има фалсификувани петстоденарки и илјадарки

Кавадаречката полиција приведе тројца кавадарчани кои пуштиле во оптек фалсификувани пари, a е поднесена и кривична пријава за стореното кривично дело, информираа...

Црна хроника 15.07.19 | 10:23

Со „фалц“ денари платил за гориво, полицијата го бара сторителот

Синоќа околу 23 часот во Полициската станица било пријавено дека на бензинска пумпа во с. Удово, валандовско, непознат возач со патничко возило „Фолксваген Пасат“ со...

Црна хроника 19.12.18 | 15:32

Кривична за тетовец кој свесно примал фалц евра во маркетот каде работел

Секторот за внатрешни работи Тетово поднесе кривична пријава против М.М. (36) од Тетово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “фалсификување пари“. На...