Ознака: фајнл фор
Македонија 02.06.19 | 21:45

Фотогалерија: Вардар победува, Македонија се радува! Големо славење на скопскиот плоштад

Македонија се радува! Го слави успехот на ракометниот клуб Вардар! Момците и покрај сите проблеми со клубот, и покрај неисплатените плати успејаа да се искачат на тронот...

Ракомет 02.06.19 | 21:40

Дибиров: Ако сега некој не му помогне на Вардар, треба сите да завршиме со кариерите

Време е некој да излезе и да му помогне на клубор, рече вечерва двојниот европски првак Тимур Дибиров. Вардарци имаа исклучително тешка сезона, немаат земено плата со...

Ракомет 02.06.19 | 20:52

Еднаш со Кјелце, двапати со Вардар – Иван Чупиќ е првиот ракометар со три европски злата

Хрватскиот репрезентативец Иван Чупиќ е првиот ракометар во светот кој трипати го освоил европското злато во ракомет. Македонскиот ракометен шампион Вардар повторно...

Ракомет 02.06.19 | 20:29

Вујовиќ: Вардар не смее да замре, мора вечно да биде спонзориран!

Поранешниот тренер на Вардар и миленик на вардаровите навивачи видно возбуден му ја честита титулата на својот поранешен клуб. Веселин Вујовиќ, кој беше стручен коментатор...

Ракомет 02.06.19 | 19:51

Вака изгледа надојден Вардар – Браво ШАМПИОНИ

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, кој ги следеше во Келн полуфиналниот и финалниот натпревар од Лигата на шампионите во ракомет му ја честита титулата...

Ракомет 02.06.19 | 17:59

И Димитров навива за Вардар – вицкасто го најави финалето

Македонскиот ракоемтен миленик не ѝ е миленик на власта, но кога победува, сите се чувстввуаат должни да му се додворат или да му честитаат. Барем така да станат забележливи...

Скопје 01.06.19 | 23:05

Градот Скопје утре на плоштад организира заедничко следење на финалето

Огромниот успех на ракометарите на Вардар предизвика еуфорија во нашата земја, па градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов најави масовно гледање на финалето на вио...

Ракомет 01.06.19 | 21:56

Рубенс Муратовски: Ни случајно да не го пренесувате Вардар!

Ни случајно да не го пренесувате Вардар. Може не дај Боже да се зајакне националното чувство!, напиша на фејсбук Рубенс Муратовски, актер и жесток навивач на Вардар. Ракометарите...

Ракомет 01.06.19 | 20:35

Голот на Столе за експолозија во салата во Келн

Последниот голот на Стојанче Стоилов за експолозија во салата во Келн.

Македонија 01.06.19 | 18:13

Христијан Мицкоски и Трајко Славески во Келн го бодрат Вардар

Со срце и љубов за Вардар, за победа и нова заедничка радост. Напред Вардаре!, објави Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО ДПМНЕ кој е во Келн, заедно со Трајко Славевски....

Ракомет 01.06.19 | 13:24

Четворица вардарци и Парондо во идеалниот тим пред Ф4

Пред ракометниот Фајнл фор турнир што се игра денеска и утре во Келн Европската ракометна федерација го објави најдобриот тим од досегашниот тек на Лигата на шампионите....

Ракомет 01.06.19 | 12:06

Не сме фаворити, но имаме шанси: Вардар – Барселона во 18 часот

Македонскиот ракометен шампион Вардар во 18 часот ќе се сретне со фаворитот Барселона во полуфиналето на Ф4 турнирот во Келн. За Вардар ова е трето учество по ред на „Ф4“...

Ракомет 01.06.19 | 11:08

Ви благодариме што го правите ракометот подобар

Вардар се подготвува за третиот Ф4 турнир, а до полуфиналниот дуел против Барселона остануваат уште 7 часа. „Црвено-црните“ се миленици на Балканот, па поддршка добиваат...

Ракомет 31.05.19 | 23:42

Трет Ф4, трето селфи на вардарци со фановите

Ракометните навивачи трета година по ред имаа чест да го поздрават шампионот на Македонија пред Ланксес арената во Келн, а ракометарите ја продолжија традицијата и...

Ракомет 31.05.19 | 22:13

Парондо: Ако водиме во првите минути против Барселона, имаме шанси

Тренерот на Вардар Роберто Парондо во изјава за 24 Ракомет ТВ вели дека помина многу време од средбите од групната фаза и дека Вардар сега игра подобро. Од тие два дуели...

Ракомет 31.05.19 | 18:14

Стоилов: Не сме фаворити, но сè може да се случи

Екипата на Вардар трета година едноподруго ќе биде дел од завршниот турнир во Келн. Во дебитантскиот настап, во 2017 година, вардарци во полуфиналето ја совладаа Барселона,...

Ракомет 08.05.19 | 10:22

Стоилов за Фајнл Форот: Ние сме Вардар и не се предаваме до крај

Македонската гордост, РК Вардар на 1 јуни ќе игра на годинешниот Фајнл Фор турнир против Барселона, а капитенот на тимот, Сојанче Стоилов истакнува дека иако Барселона...

Ракомет 07.05.19 | 19:34

Вардар и Барселона ќе играат во ударниот термин

Европската ракометна федерација (ЕХФ) ги соопшти термините за одигрување на натпреварте од „Фајнал фор“ турнирот во Лигата на шампионите во Келн. Барселона и Вардар...

Ракомет 06.05.19 | 09:25

Парондо го кренаа на раце, Џамбо им влезе во соблекувална

Вардаровото лудило во Унгарија го красеа и македонски навивачи кои никогаш не го оставаат тимот  сам. Во соблекувалната па играчите ги изненади Страхиња Милиќ, кој...

Ракомет 06.05.19 | 08:43

Видете го ова лице! Не сакате да го сретнете во темна уличка!

Еден од творците на пресвртот во Сегедин беше капитенот и лидерот на генерацијата Стојанче Стоилов. Македонскиот репрезентативец постигна неколку важни голови, но...