Ознака: Фадил Зендели
Македонија 26.11.20 | 12:38

Горан Мисовски и Фадил Зендели предложени за потпретседатели на Собранието

На собраниската седница се очекува избор на двајца потпретседатели на Собранието на предлог на владејачкото мнозинство. Предлозите, според информациите од Собранието,...

Македонија 26.11.20 | 11:44

Горан Мисовски и Фадил Зендели предложени за потпретседатели на Собранието

На денешната 22. седница се очекува избор на двајца потпретседатели на Собранието на предлог на владејачкото мнозинство. Предлозите, според информациите од Собранието,...

Македонија 16.11.20 | 13:51

Пратениците Митрески, Атанасов, Камберовски и Зендели потврдија дека Вељаноски седницата на „27 април“ ја водел согласно Деловникот и Уставот

Јован Митрески, Петар Атанасов, Алија Камберовски и Фадил Зендели на денешното рочиште за настаните од 27 април потврдија дека тогашниот претседавач Трајко Вељаноски...

Македонија 10.02.20 | 13:42

Зендели: Беса нема да го поддржи законот за ЈО

Пратеникот на Беса Фадил Зендели денеска изјави дека нема да гласа за потребата за донесување на законот за јавно обвинителство, и дека тие не биле консултирани за последната...

Македонија 24.12.19 | 14:15

Зендели: Изборите се веќе договорени и не треба да се условуваат

Изборите се веќе договорена работа меѓу политичките партии и кај претседателот на државата и не треба да се условуваат со било какви донесувања на суштински закони,...