Ознака: Ф1
Останати спортови 26.09.21 | 16:22

Луис Хамилтон е ѕвер

Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон попладнево ја забележа јубилејната 100-та победа во шампионатот во Формула 1. Британецот беше најбрз во Сочи на трката за Големата награда...

Останати спортови 25.09.21 | 15:41

Норис ја освои пол-позицијата за ГН на Русија

Возачот на Мекларен, Ландо Норис оствари најдобар резултат во квалификациите за трката од Формула 1 шампионатот за Големата награда на Русија. Тој со време од 1:41.993 минута...

Останати спортови 31.07.21 | 19:11

Хамилтон ќе стартува од пол – позицијата на ГН на Унгарија

Возачот на Мерцедес, Британецот Луис Хамилтон, постигна денеска најбрзо време во квалификациите за утрешната трка во Формула 1 за Големата награда (ГН) на Унгарија. Актуелниот...

Останати спортови 05.06.21 | 16:32

Ф1: Откажаната трката за ГН на Сингапур поради пандемијата на коронавирус

Трката од Светското првенство во Формула 1 за Големата награда (ГН) на Сингапур е откажана втора година по ред поради пандемијата на коронавирус, соопштија организаторите. Ноќната...

Останати спортови 06.12.20 | 20:48

Прва победа во Ф1 на Перез во кариерата, триумфираше на ГН на Сахир

Возачот на Рејсинг Поинт, Серхио Перез, победи на вечерашната трка возена во Бахреин за Големата награда на Сахир. Втор низ целта мина Естебан Окон (Рено), додека клупскиот...