Ознака: езџјан алиоски
Фудбал 09.07.21 | 11:20

Џани оди кај Мурињо: Aлиоски замена за Спинацола во Рома?

Езџијан Алиоски е на мета на клубови од Серија А откако реши да го напушти Лидс. Како што пишуваат италијанските медиуми, за него е заинтересиран Жоже Мурињо кој добро...

Фудбал 24.06.21 | 16:15

Џани е идол на младите во родното Црнилиште

Македонскиот репрезентативец Езџан Алиоски по Европското првенство реши да остане во Македонија и да се одмори. Го посети родното прилепско село Црнилиште и локалниот...

Фудбал 01.06.21 | 08:40

Големиот Милан го бара Алиоски

Македонскиот фудбалски репрезентативец, Езгјан Алиоски е на мета на италијанскиот гигант Милан. „Росонерите“ во македонскиот интернационалец гледаат потенцијално...

Фудбал 25.04.21 | 23:33

Ј**ем ти матер, Ван Бисака: „Сочна“ порака на Алиоски за играчот на Манчестер јунајтед

На дуелто на неговиот Лидс против Манчестер јунајтед, Езџјан Алиоски, го употреби правилото дека пцовките на српски јазик се добродојдени за да се изрази своето неадоволство,...

Фудбал 11.12.20 | 22:58

На барање на навивачите: Aлиоски останува во Лидс

Преговорите меѓу Лидс и македонскиот репрезентативец Езѓан Алиоски се во „завршна фаза“ и се очекува да финишираат со нов договор „во следните неколку недели“. Ова, како што...

Фудбал 23.11.20 | 08:33

Дали Алиоски изглуми или доби „глава“?

Македонскиот репрезентативец Алиоски се врати во првиот тим на Лидс.Тој му донесе бод на својот тим против Арсенал. Популарниот Џани беше во главна улога откако Пепе...

Фудбал 09.10.20 | 10:38

Се слави со тапани и зурли: Ристовски и Алиоски со инструменти в рака го прославија триумфот над Косово

Голема радост предизвика победата на македонската репрезентација против Косово со 2:1, со што дојдовеме на само еден меч до пласман на Европското првенство во 2021 година. Радоста...